Niemalże do ostatnich metrów toczyła się walka o rajdowy tytuł. Ostatecznie o losach mistrzowskiej korony rozstrzygnął Power Stage Rajdu Polski 2018, po którym czołowa trójka czempionatu mieści się w pięciu punktach. Grzegorz Grzyb zakończył sezon z dorobkiem 151 punktów. Wicemistrzem Polski została załoga Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (150 punktów), której do tytułu zabrakło jednego punktu. Drugimi wicemistrzami zostali Brzeziński i Kozdroń (146 punktów).

Grzegorz Grzyb rozpoczął sezon od zwycięstwa w Rajdzie Świdnickim i drugiego miejsca w Rajdzie Dolnośląskim. Zabrakło go na trasach Rajdu Nadwiślańskiego i Śląska. W Rajdzie Rzeszowskim, który był podwójnie punktowany wywalczył 50 punktów za zwycięstwo i cztery za Power Stage. Najsłabiej wypadł na Rajdzie Elektreny, gdzie był piąty, a Rajd Polski zakończył na trzecim miejscu.

W klasyfikacji FIA ERC najlepsza okazała się litewsko-rosyjska załoga Nikołaj Griazin i Jarosław Fiodorow. Załoga Skody Fabii R5 na mecie pokonała duet Jari Huttunen i Antti Linnaketo (+8,3), którzy otrzymali dziesięć sekund kary za spóźnienie na punkt kontroli czasu, co ostatecznie zadecydowało o losach rajdu. Dla Griazina to druga wygrana runda mistrzostw Europy.

Warto dodać, iż tegorocznym mistrzem FIA ERC został rosyjski kierowca Aleksiej Łukjaniuk pilotowany przez Aleksieja Arnautowa. Załoga ta jednak nie ukończyła Rajdu Polski, bo już na 3 OS Świętajno 1 uszkodzili prawy tył swojego samochodu.