Tegoroczne zainteresowanie widzów przerosło oczekiwania organizatorów i wszystko wskazuje na to, iż padnie kolejny rekord frekwencji.

Zainteresowaniem cieszą się nie tylko najnowsze modele samochodów, które prezentują praktycznie wszyscy liczący się na rynku europejskim producenci. Kolejki ustawiają się przed stanowiskami oferującymi możliwość wykonania jazdy próbnej. W tym roku wybór jest duży. Szczególnie powodzeniem cieszą się pojazdy z napędem elektrycznym i hybrydowym. Nissan udostępnia coraz bardziej popularnego Leafa i najnowszego e-NV200. Można też sprawdzić walory najmniejszego pojazdu koncernu Volkswagen z napędem elektrycznym – e-up! Są też hybrydowe Citroeny i Mitsubishi.

Nie należy zapominać także o ofercie pojazdów zasilanych gazem ziemnym, które cieszą się powodzeniem w Niemczech, gdzie sieć takich stacji pokrywa praktycznie cały kraj.

Warto także zobaczyć Pod szklanym dachem mogliśmy podziwiać najdroższe luksusowe limuzyny i najszybsze auta sportowe. Takie samochody to niezwykła rzadkość na ulicach, więc tym bardziej cieszy ta wystawa. W ciekawej architektonicznie hali szklanej zagościły m.in. Aston Martin DB9, BMW M6 Gran Coupé, Rolls-Royce Ghost Series, Gumpert Explosion oraz dwa modele Ferrari F458 i FF.

AMI/AMITEC 2014 zaprasza wszystkich miłośników do 8 czerwca w godz. 9.00-18.00.