To nic innego jak odpowiedniki najbardziej luksusowych limuzyn w klasie SUV-ów. Mercedes już ma od lat w ofercie taki model – GL, ale zapowiadane wcielenia luksusowych SUV-ów idą bardziej w kierunku crossoverów niż samochodów terenowych. Audi podkreśla, że zapowiadany samochód koncepcyjny jest bardzo bliski konstrukcji seryjnej, a to oznacza, że niebawem, czyli może jeszcze pod koniec roku 2017 możemy spodziewać się oficjalnej prezentacji takiego modelu.

Audi Q8, jak zapowiada szef stylistów Audi Marc Lichte, ma bardzo obszerne wnętrze i cztery komfortowe miejsca siedzące i podobno nie przeszkadza w tym sportowo poprowadzona linia dachu.

Oczywiście zgodnie z obecną modą atrapa chłodnicy rośnie do gigantycznych rozmiarów. To ukłon nie tylko w stronę Amerykanów. Mocno podkreślona linia ramiom przypomina modele Ur-quattro z lat 80-tych. Tak wyważone proporcje równomiernie podkreślają zarówno przednie, jak i tylne koła, wyraźnie zaznaczając znaczenie napędu na cztery koła.

Audi Q8
Audi Q8

Audi, BMW i Mercedes starają zainteresować klientów szukających potężnych luksusowych SUV-ów, którzy jednak nie chcą skusić się na Bentleya Bentaygę, czy zapowiadanego SUV-a ze znaczkiem Rollsa, czyli najdroższe SUV-y świata.