Producent z Ingolstadt nie spieszy się z premierą najnowszej odsłony modelu RS 4 w wersji Avant. Do tej pory fani szybkich kombi Audi sygnowanych czwórką na klapie bagażnika musieli zadowolić się jedynie wersją S generującą „skromne” 354KM i 500 Nm momentu obrotowego. Powyższe wartości pozwalają rozpędzić niemal dwutonowe (z pasażerami i paliwem) kombi od 0 do 100km/h w 4,9 s. Choć na papierze są to wartości imponujące, to fani mocy mogą czuć delikatny niedosyt.

I to właśnie dla nich firma ABT przygotowała specjalny pakiet obejmujący min. nowe oprogramowanie silnika. Za odpowiednią kwotę tuner podkręci 3-litrowy silnik TFSI V6 do mocy 419 KM i 550 Nm. Jednak to nie wszystko. Dla osób, których nie satysfakcjonuje „zwyczajny” wygląd S4, ABT przygotowało również pakiet stylistycznych dodatków.

Obejmuje on przedni zderzak, atrapę chłodnicy, nadkola oraz oznaczenia ABT - do wyboru w kolorze: chromowanym czarnym, srebrnym lub czarnym matowym. Nie od dziś wiadomo, że nic nie podkreśla charakteru samochodu tak jak dobre koło. ABT i tutaj stanęło na wysokości zadania. Klienci korzystający z usług niemieckiego tunera mają do wyboru kilka wzorów felg w rozmiarze 19 i 20 cali.

Wydaje się, że taki pakiet jest odpowiedzią na większość potrzeb klientów czujących rozczarowanie parametrami S4 (B9). Rodzi się tylko pytanie, czy w związku z tym spadnie popyt na model RS4, czy jednak fani topowej wersji uzbroją się w jeszcze trochę więcej cierpliwości, aby za jakiś czas postawić ją w garażu? Zapraszamy do dyskusji.