Robert Kubica urodził się 7 grudnia 1984 roku. Od małego wykazywał zainteresowanie motorsportem, które skutecznie zaszczepił w nim tata. Przygoda zaczęła się od podwórkowego jeżdżenia gokartem. Później młody Robert poznawał tory w Wyrazowie i Kielcach, a pierwsze zawody zaliczył w 1994 roku w Poznaniu, w których zwyciężył.

W wieku 13 lat Kubica wyjechał do Włoch, gdzie infrastruktura do nauki ścigania była nieporównywalnie lepsza niż ta w Polsce: tory z prawdziwego zdarzenia, dziesiątki lig i setki zawodników na poziomie. W 1998 kierowca został juniorskim mistrzem Włoch i wicemistrzem Europy, wygrał też Monako Kart Cup. Następnie w 2002 roku zdobył tytuł wicemistrza włoskiej Formuły Renault 2000, a w sezonie 2005 sięgnął po mistrzostwo Formuły Renault 3.5. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że Robert Kubica ma niesamowity talent i jeden cel: Formuła 1.

W galerii zdjęć przedstawiamy gokarty, bolidy oraz samochody rajdowe i wyścigowe jakimi Robert Kubica ścigał się i testował w dotychczasowej karierze. Zapraszamy do galerii zdjęć.