To już 5. edycja Auto Nostalgii – targów pojazdów zabytkowych. Przez dwa weekendowe dni (16-17 maja) hale wystawowe w Warszawie przy ul. Marsa 56C zapełnią się klasycznymi pojazdami.

Na wystawie będzie można obejrzeć ok. 300 klasycznych pojazdów – oldtimerów i nieco młodszych, youngtimerów.

Największą ekspozycję przygotował Mercedes-Benz Polska wespół z Klubem Zabytkowych Mercedesów i czterema innymi klubami zajmującymi się autami z gwiazdą na masce.

Na stoisku o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych będzie można obejrzeć ponad 30 aut: zabytkowe przedwojenne Mercedesy, modele z lat 50., piękne kabriolety 190 SL (właśnie przypada 60. rocznica wejścia na rynek tego modelu), Pagody (następca modelu 190 SL), Mercedesy coupe oraz modele z lat 60. i 70.

Porsche sprowadziło z Muzeum w Stuttgarcie 3 prototypy kabrioletów, które nie weszły do produkcji – te auta bardzo rzadko opuszczają muzeum, ich pojawienie się na wystawie w Warszawie jest nie lada sensacją.

Auto Świat Classic na swojej ekspozycji również pokaże prototypy – 3 modele z Muzeum Bosmala w Bielsku: Fiata 126p kombi, Fiata 126p NP (z przednim napędem) oraz FSM Beskida.

Uzupełnieniem ekpozycji będzie nowy Fiat 500 Vintage 57 – z wieloma detalami nawiązującymi do słynnej pięćsetki z lat 50.

Na stoisku Auto Świat Classic będzie można spotkać redaktorów tego dwumiesięcznika i porozmawiać z nimi na temat klasycznej motoryzacji.

Serdecznie zapraszamy!