Sobotni odcinek specjalny miał 64,6 km długości i wszyscy zawodnicy pokonywali go dwukrotnie. Trasa prowadziła po piaszczystych terenach wojskowych poligonu w Czarnem, drogach leśnych i polach. Świetnie przygotowana trasa bez kłopotów zniosła dwukrotny przejazd kilkudziesięciu zawodników.

Pierwsze rozstrzygnięcia nastąpiły już na początku pierwszego rpzejazdu – Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhnik z ekipy Offroadsport.pl, nie dojechali nawet do słynnej „hopy”. Podobnie jak przed rokiem posłuszeństwa odmówił samochód – zablokowała się skrzynia biegów. Problemy z układem napędowym Chevroleta wyeliminowały też Sebastiana Ciułę.

Po raz kolejny w tym roku bezkonkurencyjny okazał się duet Mirosław Zapletal / Bartosz Momot. Czesko-polska zaloga wygrała wszystkie próby i sięgnęła po zwycięstwo, oddalając się od konkurentów w klasyfikacji sezonu.

W grupie TH pewnie wygrał Krzysztof Antończak, zaś w grupie T2 – Marcin Sobiech.

Zacięta walka toczyła się również w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Tu najlepszy okazał się Tomasz Gołka, który wykorzystał swoje umiejętności i potężną moc (ponad 450 KM) i przełamał tegoroczną supremację Jacka Sobonia.

Wiele emocji wzbudziła rywalizacja w Pucharze Polski w Rajdach Baja. Motocyklista Piotr Zawiliński nie miał konkurencji. W grupie Q2 było trzech zawodników. Na ostateczną klasyfikację – Piotr Serbista, Maciej Albinowski i Adrian Janik, miał z pewnością wypadek Macieja. Największa konkurencja panowała w grupie Q4 (quady), w której wygrał Radosław Lindner. Ostatnia grupa, to klasa UTV. W niej po zwycięstwo sięgnęli Mateusz BudziLo i Tomasz Waloch, a zagraniczni goście – Christophe Courin i Frederic Fontaine zajęli najniższy stopień podium.