Pamiętacie niemiecki serial „Alarm für Cobra 11” znany u nas jako „Cobra 11 – oddział specjalny”? Para tajniaków patrolowała w nim autostrady używając m.in. nieoznakowanych BMW serii 3 generacji E46, E90 i F30. Nasi mundurowi nie muszą już zazdrościć niemieckim kolegom. W Lubinie otrzymali właśnie nowiutkie szare BMW 330i F30 po niedawnym liftingu w roli nieoznakowanego radiowozu. Samochód upolował na zdjęciu Waldemar Szańkowski specjalizujący się w fotografii ratowniczej.

Policyjne BMW ma wrocławskie numery DW 48745 i wyposażone jest w dwulitrowy benzynowy silnik z turbodoładowaniem. W fabrycznej specyfikacji rozwija on 252 KM i 350 Nm co pozwala przyspieszać do „setki” w czasie poniżej 6 s i rozpędzić się maksymalnie do 250 km/h. Osiągi wystarczające, by po włączeniu niebieskich świateł dopaść większość piratów drogowych. Warto zauważyć, że świeży nabytek policji z Lubina nie jest używanym samochodem przejętym po innych służbach lub skonfiskowanym przestępcom tylko fabrycznie nowym samochodem. Nie znamy dokładnej specyfikacji policyjnego egzemplarza, ale cena wyjściowa tego modelu, 161 100 zł, została znacznie podniesiona przez zamontowanie na pokładzie wideorejestratora, ukrytych oznakowań i systemu łączności radiowej.

W służbie policji w Polsce używanych jest kilka innych nieoznakowanych BMW, w tym model serii 5 E60 w woj. świętokrzyskim (nr TK 4425L) oraz sfatygowana „siódemka” E38 przejęta od BOR przez warszawskich policjantów (WPR AE07).