Posiadłość lorda Marcha leży w hrabstwie West Sussex na południu W. Brytanii. Dziadek obecnego właściciela – pasjonat sportów motorowych – zbudował tam w latach 30. tor o długości 3,8 km.

Wnuczek w połowie lat 90. XX wieku postanowił ożywić to miejsce i zorganizował imprezę pod nazwą Festival of Speed (Festiwal prędkości).

Do Goodwod przyjeżdżają od tego czasu wszyscy pasjonujący się sportami samochodowymi i zabytkową motoryzacją.

Piknik na terenie posiadłości w 2014 roku trwać będzie od czwartku do niedzieli (26-29 czerwca). W ostatnich latach do Goodwood przyjeżdża grubo ponad 200 tys. osób.

Foto: ACZ / Auto Świat
Goodwood Festival of Speed

Festival of Speed to miejsce, które obowiązkowo odwiedzają nie tylko fani sportów motorowych. Przyjeżdżają tu także zespoły F1 prezentując i bolidy, i kierowców.

Szczególną atrakcją Goodwood są zabytkowe samochody wyścigowe, które biorą udział w rywalizacji na torze. Ten punkt programu cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem.

Wystawiane są także bolidy biorące udział w słynnym 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, motocykle i inne wyścigowe pojazdy.

W 2014 roku w Goodwood świętowane będzie 100-lecie marki Maserati oraz 100-lecie udziału Mercedesa w Grand Prix. 60 lat świętował będzie Jaguar D-type, a Mini przypomni, że 50 lat temu wygrało w Monte Carlo.

Pojawią się też srebrne strzały Audi i Mercedesa, sportowe Alfy Romeo oraz nowe modele sportowych marek.

Foto: ACZ / Auto Świat
Goodwood Festival of Speed

Odbędą się też konkursy elegancji aut zabytkowych oraz pokazy lotnicze.