Zastanawiasz się, w jakie preparaty zainwestować? Oto kilka kosmetyków, które musi mieć, chcąc zadbać o poszczególne elementy twojego samochodu.

Karoseria

Lśniąca karoseria dowodzi zamiłowania kierowcy do czystości. Poza tym zmywanie zanieczyszczeń, piasku i zaschniętego błota chroni lakier przed mikrouszkodzeniami. Do mycia należy używać szamponu zmiękczającego wodę i nienaruszającego warstwy wosku. Warto używać też szamponu zawierającego wosk. Dobre efekty daje używanie myjki wysokociśnieniowej, bo wtedy możliwe jest usunięcie nawet uporczywego brudu. Aby nie powstały zacieki, lakier należy polerować miękką ściereczką z mikrofibry.

A jak sobie radzić z drobnymi zarysowaniami  i zatarciami na karoserii? Czasami wystarczy kredka koloryzująca albo pasta polerska. Pasta przydaje się też do usuwania nalotów korozyjnych na listwach, kołpakach czy felgach.

Chcesz zadbać o swoje auto profesjonalnie? Te kosmetyki musisz mieć
Chcesz zadbać o swoje auto profesjonalnie? Te kosmetyki musisz mieć

Tapicerka

Fotele w samochodzie wymagają regularnego odkurzania, bez względu na rodzaj pokrycia. Wszelkie plamy trzeba usuwać jak najszybciej.

Do czyszczenia tapicerki z naturalnej skóry należy używać preparatu, który ochroni skórę przed pękaniem i rozwarstwianiem, jednocześnie zabezpiecza kolor przed blaknięciem. W sprzedaży są kosmetyki specjalnie przeznaczone do takiej tapicerki.

Tapicerkę z materiałów tekstylnych najlepiej czyścić odkurzaczami piorącymi. Na plamy warto nakładać piankę, która sprawnie usuwa zanieczyszczenia. Tego typu kosmetyki mają przyjemny, orzeźwiający zapach.

Kokpit i plastiki

Do czyszczenia kokpitu, plastikowych elementów wnętrza, także zderzaków, listew oraz wszelkich innych plastikowych i gumowych elementów warto zakupić uniwersalny środek. Powinien on czyścić, regenerować i zabezpieczać te części. Najlepsze preparaty chronią jeszcze przed działaniem promieniowania UV, przedłużając trwałość koloru elementów z tworzyw sztucznych,  oraz pozostawiają antystatyczną ochronę.

Deska rozdzielcza

Na desce rozdzielczej zbiera się kurz. Można go usunąć lekko wilgotną miękką ściereczką. Jednak do trwalszych zabrudzeń warto użyć odpowiedniego preparatu, który rozpuszcza zanieczyszczenia. Dla kierowców, którzy chcą uniknąć błyszczenia się deski rozdzielczej i odbijania się światła słonecznego, polecamy takie płyny, które dają matowy efekt.

Felgi

Niektórzy kierowcy przy pielęgnacji felg ograniczają się do umycia ich wodą z szamponem samochodowym. To nie wystarcza, bo po takim myciu w rowkach i załamaniach felgi pozostaje jednak brud. Specjalny detergent do felg rozpuszcza zanieczyszczenia w trudno dostępnych miejscach. Wystarczy spryskać felgi wodą, potem detergentem, który w ciągu minuty rozpuści brud, potem jeszcze spłukać wodą i osuszyć miękką szmatką. Felgi po takim zabiegu lśnią jak nowe.

Chcesz zadbać o swoje auto profesjonalnie? Te kosmetyki musisz mieć
Chcesz zadbać o swoje auto profesjonalnie? Te kosmetyki musisz mieć

Opony

Nie wystarczy umycie opon, warto je jeszcze nabłyszczać i konserwować. Do tego celu służą specjalne żele nabłyszczające, które nakłada się na czystą i wysuszoną oponę. Preparat nawilża oponę oraz zabezpiecza ją przed matowieniem i pękaniem. Ponadto przedłuża jej trwałość.

Szyby

Dobra widoczność to dla kierowcy istotna sprawa. Szyby powinny być przejrzyste, bez kurzu, zabrudzeń i smug. Niektóre środki do mycia szyb pozostawiają jednak smugi. Należy więc wybierać takie preparaty, które tej wady nie posiadają. Renomowany producent daje taką gwarancję.

Autokosmetyki kupuj taniej

Gdzie kupować autokosmetyki? Środki do pielęgnacji auta można dostać w wielu miejscach, choćby na stacjach benzynowych i w sklepach z chemią. Warto jednak zadbać, by nie przepłacać za zakupy. W sklepach internetowych zawsze można liczyć na niższe ceny, tym bardziej że często wprowadzają promocje czy wyprzedaże. Co więcej, warto korzystać z kodów rabatowych, które gwarantują obniżki. Takie kody można znaleźć na stronach serwisu AleRabat.com. Są powszechnie dostępne i łatwe do realizacji. Wystarczy śledzić aktualne propozycje, by robić korzystne zakupy różnego rodzaju produktów, w tym dobrych kosmetyków do pielęgnacji samochodu.

Chcesz zadbać o jakość kosmetyków samochodowych, ale lubisz oszczędzać? Kody rabatowe to rozwiązanie idealne dla ciebie. Znajdź te odpowiednie i nie przepłacaj.