Przed premierą każdego nowego samochodu do sieci trafiają nieoficjalne fotografie wychodzące od producenta, wykonane przez grafików czy redakcje motoryzacyjne. Wielkimi krokami zbliża się prezentacja flagowej limuzyny Audi. Oficjalna premiera ma mieć miejsce podczas wrześniowych targów we Frankfurcie ale od jakiegoś czasu wiadomo, że nowe A8 zostanie pokazane 11 lipca podczas wewnętrznej imprezy Audi.

Nie posiadamy żadnych informacji na temat jednostek napędowych, wyposażenia czy najnowszych technologii, które zagoszczą w najdroższej limuzynie niemieckiego producenta. Natrafiliśmy jednak na grafikę wykonaną przez niejakiego Jana Peiserta. W dużym stopniu oddaje aktualne trendy stylistyczne Audi i wygląd końcowy A8. Grafik przygotował swój projekt w oparciu o fotografie wykonaną z ukrycia, podczas testów najbardziej luksusowego modelu z oferty Audi. Analizując tempo ewolucji designu samochodów producenta z Ingolstadt, nie powinniśmy spodziewać się rewolucji. Natrafimy na elementy zapożyczone z niedawno zaprezentowanych modeli Prologue Avant, SQ5 czy najnowszego A4.

Nie ma co ukrywać, że do tej klasy samochodów pasują masywne bryły, proste linie i duży grill co najlepiej pokazuje Rolls Royce, protoplasta całego segmentu, ale to wszystko już było. Czy nie nadszedł czas aby pokazać coś nowego? Wszyscy wiemy jak dobrą marką jest Audi i jakie ma możliwości technologiczne.

Czekamy na popis stylistów, ponieważ BMW, Mercedes oraz Lexus (!) naprawdę nie mają się czego wstydzić. W styczniu zaprezentowano najnowszą, czwartą generację Lexusa LS, który wnosi do swojej klasy powiew świeżości. Nowa seria 7 od BMW wprowadzona do sprzedaży w ubiegłym roku również wydaje się być nieco zgrabniejsza i już na pierwszy rzut oka widać, że prosi się o możliwość szybkiego dowiezienia pasażerów do celu. Mercedes, choć leciwy bo w obecnym kształcie widujemy go już od 4 lat, również swoją sylwetką nie zawodzi, a jak wiadomo luksusu w nim nie brakuje. Konkurencja nie śpi, więc zapewne w niedługim czasie usłyszymy informację o pracy nad kolejną wersją, która podobnie jak w przypadku BMW czy Lexusa będzie różnić się od swoich poprzedników.

A wy jak oceniacie nowe A8? Czy tak będzie wyglądać prawdziwy model? Zapraszamy do dyskusji.

Fot. Peiser Desing