Ich najnowszy produkt współdzielony z Toyotą – model BRZ, delikatnie mówiąc nie sprzedaje się najlepiej. Możliwe, ze stworzenie mocniejszej wersji, zostawiającej GT86 daleko w tyle w obłokach dymu, sprawiłoby że model spod znaku plejad wróciłby do łask klientów i odwrócił tendencję sprzedażową.

Niedawno na Twitterze i Instagramie Subaru udostępniło zdjęcie tylnego skrzydła z oznaczeniem STI, oczywiście na klapie bagażnika BRZ. Czy możemy spodziewać się przełomu? Możliwe, ponieważ ten pokaźnych rozmiarów spoiler jest identyczny jak na prototypie BRZ zauważonym podczas testów w pobliżu siedziby firmy w Michigan.

Z tego co obserwujemy wydaje się być oczywistością, że nowa wersja przejdzie zmiany wizualne i aerodynamiczne, ale co z mocą? Ciężko powiedzieć, wersja BRZ tS dostępna wyłącznie na japońskim rynku oferuje jedynie zmiany wizualne. Samo oznaczenie STI obliguje do czegoś więcej jednak musimy cierpliwie poczekać do 8 czerwca br. kiedy to Subaru zapowiedziało przekazanie nowych informacji.