Pierwszy komputer w gamie Porsche Design nazywa się Book One i współpracuje z Windows 10 Pro. Urządzenie przypomina Surface Booka z ruchomym ekranem, po którym można rysować przy pomocy eleganckiego piórka magnetycznego. Urządzenie może pracować w trybie tradycyjnym (jak laptop) lub wolnego tabletu po odłączeniu ekranu. Ciekawa jest opcja obrotu matrycy o 360 stopni.

Stylowa hybryda 2:1 ma 13,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości 3200x1800 (QHD+). Przednia kamerka Book One z obsługą uwierzytelniania Windows Hello rejestruje obraz w jakości 5MP. Komputer wyposażany jest w dwa pełnowymiarowe USB 3.0 Type-A, dwa USB 3.0 Type-C oraz złącze Thunderbolt 3.0 (z gniazdkiem Type-C). Obudowa wykonana jest z matowej i anadowanej powierzchni, a do obsługi posłuży podświetlania klawiatura oraz duży i czuły na nacisk touchpad Precision.

Pod „maską” komputera Porsche Design pracuje mocny osprzęt: procesor Intel Core i7-7500U, 16 GB RAM, dysk SSD 512 GB (M.2) i zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 620 (tutaj producent mógł zainwestować w lepsze rozwiązanie).

Porsche Design Book One kosztuje 2794 EUR. To więcej niż MacBook Pro 13' i znacznie mniej od laptopów innych producentów. Book One będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz wybranych krajach azjatyckich i europejskich. Premiera już w kwietniu 2017 r. Ciekawe czy w pakiecie na komputerze zainstalowano grę Assetto Corsa z dodatkiem Porsche.