Tegoroczny festiwal szybkości w Goodwood poświęcony będzie 70 rocznicy istnienia Ferrari. Z tej okazji organizator planuje prezentację co najmniej 70 modeli włoskiego producenta.

Start imprezy zaplanowany jest na 29 czerwca i trwać ona będzie do 2 lipca, a słynna trasa o długości 1866 m przygotowana jest na przyjęcie najgorętszych i najdroższych okazów pochodzących z Maranello. Już w tym momencie wiadomo, że na starcie stanie 25 jednomiejscowych bolidów z czasów począwszy od okresu powojennych Grand Prix aż do najnowszych, startujących w zawodach Formuły 1. Ponadto w paddocku Michelin Supercar zobaczymy wszystkie obecnie produkowane modele, a w konkursie elegancji część wydarzeń zostanie poświęcona Ferrari z serii 250 w związku z czym możemy mieć jedyną okazję, aby ujrzeć najdroższą wystawę na świecie.

Dla zainteresowanych mamy smutną informację. Jeżeli chcecie wziąć udział w tegorocznym festiwalu w Goodwood, nie macie czasu na zastanawianie się. Bilety na sobotę oraz cały weekend zostały już wyprzedane. Dostępne są jedynie te na czwartek piątek oraz niedziele. Nic w tym dziwnego skoro w tegorocznej edycji ma wziąć udział ponad 600 najważniejszych w historii samochodów i motocykli oraz kilka legendarnych postaci z świata motoryzacji.

Wybieracie się czy wolicie w tym czasie śledzić Rajd Polski 2017? Zapraszamy do komentowania.