W dwunastoletniej historii serialu Kia Lotos Race zawodnicy już po raz ósmy odwiedzą tor Hungaroring zlokalizowany pod Budapesztem. Tym razem to niemal domowa runda jak Tor Poznań, bowiem w gronie kierowców KLR znajdują się dwie zawodniczki z Węgier - Petra Krajnyak i Adrienn Vogel. Obydwie dobrze znają domowy tor, a wieloletnie doświadczenie za kierownicą różnych samochodów 35-letniej Adrienn i dobry wynik uzyskany podczas pierwszej rundy na niemieckim torze w Oschersleben każą przypuszczać, że Vogel będzie chciała pokazać młodszym i starszym kolegom, że kobiety potrafią szybko jeździć. Co na to Gosia Rdest, która bierze gościnny udział w wyścigu? Czy głodna sukcesów Polka będzie szybsza od węgierskich rywalek? Zapowiada się ciekawa rywalizacja między płcią piękną na Węgrzech.

„Szóste i czwarte miejsce w wyścigach pierwszej rundy cieszą, ale dla mnie ważniejsze jest, że moja strata do czołówki w obydwu wyścigach nie była duża i że potrafiłam utrzymać tempo. Wciąż nie do końca jestem zadowolona z ustawień samochodu, który muszę lepiej poznać. Gdy przejadę nim więcej kilometrów, wyniki powinny być lepsze. Wiem, że moje Picanto i mnie stać na więcej! Bardzo chciałabym pokazać progres już podczas kolejnej rundy na moim domowym torze.” – powiedziała z uśmiechem Adrienn, która w przeszłości radziła sobie z ustawieniem już takich wyścigowych „potworów”, jak Lotus czy Maserati.

Jej o 15 lat młodsza koleżanka z zespołu Sun Aqua KIA Racing Team – Petra Krajnyak – ma za sobą sezon startów w węgierskim Hankook Suzuki Racer Cup 2016, w którym zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej na 19. uczestników. „Oczywiście, znam Hungaroring i jego tajemnice, dlatego liczę tam na lepszy wynik niż udało mi się osiągnąć podczas dwóch pierwszych wyścigów za kierownicą Kia Picanto. Najważniejsze, że w obydwu byłam na mecie i zdobyłam pierwsze punkty.” – mówi drobniutka Petra.

Węgierska eliminacja Kia Lotos Race rozpocznie się w piątek, 12 maja, od dwóch 30-minutowych treningów, do których kierowcy ruszą o godzinie 14:00 i 16:15. Na sobotę, 13 maja, na godzinę 10:00 zaplanowano 20-minutową pierwszą sesję kwalifikacyjną. 15 najszybszych kierowców w Q1 do drugiej części kwalifikacji, które potrwają kwadrans, wystartuje o 12:30. 10-minutowy finał kwalifikacji dla 10 najszybszych kierowców w Q2 rozpocznie się o 16:30. Pierwszy wyścig w niedzielę, 14 maja, wystartuje o godzinie 11:25, drugi – o 15:00. Mistrzostwa Polski Kia Picanto towarzyszyć będą w ten weekend Mistrzostwom Świata Samochodów Turystycznych (WTCC).

W barwach TG Polska i Auto Świat wystartuje nasz naczelny Szymon Sołtysik. Trzymamy kciuki!