Kia Carens to kompaktowy pojazd typu MPV zaprojektowany całkowicie od nowa z myślą o potrzebach nowoczesnej rodziny. Pojazd jest o 20 mm krótszy, 15 mm węższy i 40 mm niższy od modelu poprzedniej generacji. Tym niemniej kabina pasażerska zyskała na obszerności za sprawą wydłużenia rozstawu osi o 50 mm oraz bryle nadwozia typu „cab forward” (w aucie może podróżować do siedmiu osób). Pierwsze egzemplarze tego rodzinnego samochodu, w cenie już od 65 990 zł. trafiają właśnie do salonów Kia w całej Polsce.

Foto: Auto Świat
Polskie premiery Kii Carens i pro_cee'd GT

Kia pro_cee’d GT to najbardziej sportowe seryjne auto w historii marki. Do napędu smaochodu służy 1,6-litrowy benzynowy silnik GDI. Motor o wzmocnionej konstrukcji z turbosprężarką dwukanałową generuje 204 KM mocy i 265 Nm momentu obrotowego. Model GT, seryjnie wyposażony w sześciostopniową przekładnię manualną, przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 7,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 230 km/h. Uruchomienie produkcji modelu pro_cee’d GT planowane jest na połowę maja 2013 roku w słowackim zakładzie w Żylinie. Sprzedaż w Europie rozpocznie się w połowie roku. Równolegle z pro_cee’dem GT do oferty marki dołączy również sportowa wersja pięciodrzwiowej Kii cee’d GT.

Foto: Auto Świat
Polskie premiery Kii Carens i pro_cee'd GT

Ponadto na poznańskim stoisku koreańskiego producenta dostępne są wszystkie oferowane obecnie modele na rynku, a także wyścigowe Picanto, biorące udział w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Kia Lotos Race.

Poznań Motor Show 2013 rozpocznie się 4 kwietnia od dnia dla mediów i biznesu. Organizatorzy targów publiczność zapraszają od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia).