Alpine odradza się jak feniks z popiołów. Francuska marka zbudowała kompaktowe coupe, które będzie rozpędzać się od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Wersja limitowana Première Édition na cześć Jeana Rédélé będzie mieć wyjątkowe wyposażenie i unikalne emblematy. Dokładne dane techniczne modelu poznamy w pierwszym kwartale 2017 roku. Cena będzie wahać się w przedziale 55 000 a 60 000 euro.

Zamówienia na Alpine można składać już od dziś poprzez specjalną aplikację, dostępną na oficjalnej stronie internetowej Alpine www.alpinecars.com

W jaki sposób zarezerwować egzemplarz dla siebie? Należy ściągnąć specjalną aplikację. Następnie wpłacając 2.000 euro, przyszły klient ma możliwość wyboru numeru samochodu od 1 do 1955(w miarę dostępności numerów). Tabliczka z numerem będzie umieszczona na konsoli centralnej. Do wyboru będzie również jeden z trzech kolorów nadwozia: niebieski – Bleu Alpine, czarny – Noir Profond lub też biały – Blanc Solaire.

"Od momentu zapowiedzi powrotu Alpine otrzymaliśmy ze wszystkich stron świata wiele przejawów zainteresowania naszym nowym samochodem. Dlatego też zdecydowaliśmy się na otwarcie zapisów jeszcze przed jego rynkowym debiutem, z myślą o miłośnikach samochodów sportowych, do których przemawia Alpine" – powiedział Michael van der Sande, dyrektor generalny Alpine. – "Modele Première Édition będą pierwszymi samochodami, które wyjadą z zakładu. Chcemy podkreślić to wydarzenie umożliwiając fanom marki Alpine wybór numeru samochodu".

Rezerwacja Alpine Première Édition będzie dostępna dla klientóww następujących krajach: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Japonia, Luksemburg, Belgia, Austria, Holandia, Polska, Szwecja, Portugalia, Szwajcaria.