„40 lat minęło jak jeden dzień.” Refren słynnej piosenki idealnie pasuje do historii brytyjskiego producenta. Właśnie 40 lat temu odbyła się premiera filmu „Szpieg, który mnie kochał” o przygodach agenta 007, u boku którego wystąpił Lotus Esprit S1. Z tej okazji Lotus zapowiedział wyprodukowanie jednej sztuki modelu Evora Sport 410, którą w prezencie otrzyma sam Roger Moore.

„Wielu z nas pamięta znaczenie pojawienia się na wielkim ekranie Lotusa Esprit w Szpiegu, który mnie kochał” - wyjaśnia szef Lotusa – Marc Gales Jean i kontynuuje:„chcemy to uhonorować specjalną Evorą Sport 410.”

Co będzie wyróżniać Lotusa Evorę Sport 410 w wersji 007? We wnętrzu znajdzie się szkocka krata odziedziczona po modelu S1. Zobaczymy ją na karbonowych fotelach oraz na panelach drzwi. Dodatkowo, deskę rozdzielczą wykończoną alcantarą przyozdobi kontrastujący, czerwony szew. Dział personalizacji producenta z Norfolk zaprojektował specjalnie malowany przedni zderzak, jednoczęściową tylną klapę z włókna węglowego, czarny pas wzdłuż linii bocznej oraz emblemat w stylu Lotusa z końcówki lat 70.

I to wszystko. Wydaje nam się, że fani jednej z najsłynniejszych, bondowskich scen z pływającym Lotusem będą zawiedzeni. Niestety samochód nie posiada funkcji zamiany w łódź podwodną, natomiast posiada inne równie ciekawe rozwiązania. Na przykład silnik – taki sam jak w regularnej wersji 410 – 3.5-litrowe V6 z kompresorem generujące 410 KM i rozpędzające Evorę do „setki” w 3,9 s. Prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Na zakończenie Jean-Marc Gales dodaje: „To doskonały hołd dla tak znanego Lotusa.” Zgadzacie się? Czy macie pomysły w co jeszcze powinni dozbroić limitowaną 410-tkę? Zapraszamy do komentowania.