Kojarzycie te amerykańskie programy, w których prowadzący przemierzają Stany wzdłuż i wszerz przeszukując stodoły czy opuszczone magazyny w celu znalezienia unikatowych samochodów, o których zapomnieli ich właściciele? Często natrafiają na egzemplarze z zerowym przebiegiem, ale nadgryzione zębem czasu wymagają porządnej renowacji. Po takim zabiegu auta wstawiane są do salonów za gigantyczne sumy.

Wyobraźcie sobie, że w Europie ma miejsce podobne zjawisko. Z tym, że opisany przez nas przypadek nie dotyczy znaleziska w stodole, a w zamku. I nie dotyczy jednego czy dwóch samochodów, a kilkunastu!

Gospodarz programu „Barn Finds” trafił do pewnego zamku w Szwajcarii, gdzie odkrył kolekcję kilkunastu zabytkowych supersamochodów. Najstarszy z nich Rolls-Royce Silver Ghost Double Pheaton pochodzi z 1921 roku. Prócz niego kolekcja obejmuje niedawno opisywanego przez nas Mercedesa 300 SL Roadster z drugiego roku produkcji, Rolls-Royce Phantom II z 1934, Lamborghini Espada, Maserati Ghibli SS, Quattroporte MkII oraz Indy America. Na liście znajduje się również Aston Martin V8 Volante (1980), Mercedes 500 SLC (1981), Ford Mustang z 67’ i 73’ oraz kilka egzemplarzy Jaguara E-type. Wartość całej kolekcji szacowana jest na minimum 3 000 000 euro.

Wszyscy zainteresowani zakupem będą mieli okazje wziąć udział w licytacji Spa Classic w Belgii, która odbędzie się pod koniec maja tego roku. Zapraszamy do galerii zdjęć.