Frey's Mazda Classic Car Museum to pierwsza tak duża kolekcja tej marki, którą można zobaczyć poza Japonią. Muzeum zlokalizowane jest w Augsburgu, pomiędzy Stuttgartem (miastem Mercedesa i Porsche), a Monachium (gdzie można obejrzeć zabytkowe BMW).

Muzeum powstało z inicjatywy firmy Auto Frey, jednego z niemieckich dealerów Mazdy oraz zarządu Mazdy. Warto zaznaczyć, że na losy tej japońskiej marki przemożny wpływ ma Polak, Wojciech Halarewicz, który pełni rolę wiceprezesa Mazda Motor Europe.

Wśród eksponatów znajdują się takie pojazdy jak R360 z 1960 r. (pierwszy masowo produkowany samochód osobowy Mazdy), model 616 z 1976 r. (pierwszy model oferowany w Niemczech), ale też bliższe nam RX-7 z silnikiem Wankla.

W starej zajezdni tramwajowej z 1897 roku znajdziecie 45 zabytkowych samochodów, salę konferencyjną, restaurację i sklep z pamiątkami. Dla fanów tej oryginalnej marki, którzy nie mogą odwiedzić Japonii muzeum w Niemczech wydaje się być naturalnym miejscem pielgrzymki.

Kolekcja Frey Auto obejmuje w sumie 120 egzemplarzy klasycznych samochodów marki Mazda, więc można się spodziewać, że ekspozycja będzie się zmieniać. Właściciele muzeum liczą też, że miejsce stanie się punktem spotkań właścicieli klasycznych samochodów innych marek.

Szczegóły dotyczące godzin otwarcia znajdziecie pod adresem www.mazda-classic-frey.de/en