W połowie maja odbyły się dwie duże imprezy wystawowe – warszawska Auto Nostalgia i Oldtimer Show Warsaw w Nadarzynie. Szkoda, że obie zorganizowano w jednym terminie, choć dla fanów tematyki spoza stolicy była to okazja, żeby podczas jednej wizyty w Warszawie zobaczyć, co ma do zaoferowania każda z imprez.

W najnowszym wydaniu magazyny „Auto Świat Classic” polecamy m.in. unikatowy reportaż o motoryzacji w Erytrei – kraju, gdzie nie tylko z motoryzacyjnego punktu widzenia czas zatrzymał się pół wieku temu. Nawet jedna z dzielnic stolicy – Asmary – nazywa się Alfa Romeo! Auta, które w Europie traktowane są z szacunkiem przynależnym oldtimerom, w tym izolującym się od świata państwie mają przed sobą jeszcze lata ciężkiej pracy.

Nie mogło tez zabraknąć materiału o 60-leciu Syreny. Cokolwiek o niej mówić, był to nasz pierwszy własny samochód osobowy po wojnie, który powstał dzięki entuzjazmowi i zapałowi inżynierów, nie tylko z FSO.

Mniej drzwi, więcej elegancji. Samochody coupe nie tylko są piękne, lecz także często mają wyjątkowa historię. Tym razem przedstawiamy pięć ekscytujących modeli tego typu.

Milion szczęśliwych rodzin. Cokolwiek by powiedzieć o tym pojeździe – z dzisiejszego punktu widzenia zaprojektowanym w sposób pozostawiający wiele do życzenia – w ówczesnej Czechosłowacji był on tym, czym u nas Maluch. „Setka” zmotoryzowała kraj.

 Foto: auto świat / Auto Świat

To tylko wybrane tematy z najnowszego wydania magazyny „Auto Świat Classic” 3/2017, który jest dostępny w sprzedaży od 31 maja 2017 r.

Zapraszamy do lektury!