Van ProCenter wznosi obsługę klienta na najwyższy poziom. Rozwiązanie jest już dostępne w sieci dealerskiej firmy. Nowy standard obejmuje wszystkie najważniejsze z punktu widzenia klienta obszary obsługi, przede wszystkim sprzedaż, obsługę posprzedażową i serwis.

– Chcemy, żeby najwyższa jakość i standardy Mercedes-Benz Vans były dostępne na każdym etapie kontaktu z naszą marką. Krótko mówiąc, chodzi o to, żeby klient zainteresowany czy to zakupem, czy serwisem pojazdu dostawczego, miał zawsze zapewnioną najlepszą obsługę – wyjaśnia René Achinger, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Vans w Polsce. – Taki jest cel koncepcji Van ProCenter.

5 kluczowych obszarów

Na czym dokładnie polega nowe rozwiązanie? Pierwszym elementem standardu Van ProCenter jest zespół sprzedawców wyspecjalizowanych w branży aut dostawczych, a także techników pracujących z tymi autami.

Po drugie, klient odwiedzający salon może nie tylko zaczerpnąć wiedzy, ale również poznać ofertę firmy w praktyce. W salonie znajduje się carport, w którym wyeksponowane są wszystkie oferowane aktualnie modele aut dostawczych, w każdej dostępnej konfiguracji. Dzięki temu zorganizowanie jazdy próbnej odbywa się maksymalnie w ciągu 48 godzin, co ma znaczny wpływ na ułatwienie klientowi podjęcia decyzji.

Kolejny aspekt, w jakim ekipa Van ProCenter wspiera klientów, to praca w wydłużonych godzinach. To niezwykle ważne z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy zajęci swoim biznesem w ciągu dnia, często mogą odwiedzić salon lub serwis dopiero wieczorem.

Van ProCenter przekłada się także na mobilność usług. Wszystkie procesy zostały skrócone do minimum. W ten sposób klient pragnący skorzystać z serwisu może tego dokonać w systemie „door-to-door”. Pojazd zostanie od niego odebrany, a następnie zwrócony w maksymalnie krótkim czasie. Ponadto na czas serwisowania samochodu dostawczego klient otrzymuje spełniające jego potrzeby auto zastępcze.

Piąty element oferty stanowi obsługa samochodów używanych w zakresie kupna i sprzedaży, która jest oferowana we wszystkich punktach Van ProCenter.

Van ProCenter oczami klienta

Aby dostrzec wszystkie korzyści, jakie oferuje Van ProCenter, warto spojrzeć na nowy standard z perspektywy klienta. Na najwyższą jakość obsługi składa się innowacyjne podejście, ale także istotne detale. Klienci przyjeżdżający do salonu mają do dyspozycji wydzielone miejsca parkingowe. Po wejściu do środka zostają natychmiast przekierowani do doradcy handlowego, który specjalizuje się w ofercie aut dostawczych.

W tym momencie przychodzi czas na konsultacje, które odbywają się w nieprzeciętnych warunkach – przy okrągłym stoliku i dużym ekranie. Doradca, korzystając z iPada, przedstawia klientowi kompleksową ofertę i odpowiada na pytania. Prezentacja pomaga klientowi podjąć decyzję o wyborze określonego modelu lub opcji, a kluczowe informacje wyświetlane są na dużym ekranie.

– Van ProCenter oznacza nie tylko wyższy standard. To także obecny w każdej takiej placówce zespół wyszkolonych ekspertów, gotowy, by zapewnić klientom najlepszą możliwą obsługę w zakresie pojazdów dostawczych – podsumowuje René Achinger.

Po wyborze konfiguracji, klient wraz z dostawcą udaje się na carport, gdzie czeka na niego wybrany model. Można się z nim dokładnie zapoznać, a następnie przeprowadzić jazdę testową, ponieważ to właśnie wrażenia z jazdy są najważniejsze przy wyborze auta. Klient, który decyduje się na zakup, korzysta również z demonstracji dla nowego użytkownika przy odbiorze pojazdu. Istotnym punktem obsługi posprzedażowej jest natomiast działający błyskawicznie w systemie door-to-door serwis.

Van ProCenter w coraz większej liczbie salonów

Plany Mercedes-Benz Vans są ambitne i zakładają, że niebawem standard Van ProCenter będzie dostępny we wszystkich dużych ośrodkach miejskich na terenie kraju. Obecnie wprowadziło go już 8 salonów: Auto Idea Łomianki/Warszawa, MB Motors Janki/Warszawa, Mojsiuk Szczecin, Auto-Studio Łódź, Sobiesław Zasada Automotive Kraków, Mercedes-Benz Wróbel Wrocław i Mercedes-Benz Sosnowiec. W 2019 roku do listy dołączy kolejnych 4 dealerów, co powinno ucieszyć obecnych i potencjalnych klientów Mercedes-Benz Vans.