Na rynek europejski trafiło tylko 101 egzemplarzy Forda GT. Wśród nich znalazło się 5 samochodów serii VIP. Ford najpierw wyprodukował wyjątkowe egzemplarze, a następnie przydzielił je ważnym osobom, w tym Jensonowi Buttonowi, który odebrał wóz za pośrednictwem dealera w Genewie w sierpniu 2005 roku.

Ex Jenson Button 2005 Ford GT
Ex Jenson Button 2005 Ford GT

Ford GT to jeden z najbardziej ekstremalnych samochodów, jakie opuściły fabrykę tej marki. Lekkie aluminiowo-kompozytowe nadwozie, silnik V8 o mocy 557 KM, 6-biegowa ręczna skrzynia, wyczynowe zawieszenie, przyspieszenie do setki na poziomie 3,6 s i 330 km/h bez dwóch zdań robią wrażenie.

Obecnie Ford GT Buttona jest w posiadaniu drugiego właściciela i ma na liczniku 8350 mil. Samochód ma pełną dokumentacje potwierdzającą historię, w tym zamówienie z podpisem Jensona Buttona. Jest po dwóch przeglądach w autoryzowanych placówkach. Oczekiwana cena biało-niebieskiego GT sięga 250-300 tys. funtów. Oczywiście za tę kwotę mógłbyś kupić sobie całkiem przyzwoity dom, ale przecież wszyscy wiemy, że domem nie można jeździć. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie pod adresem www.silverstoneauctions.com