Design marki Kia z każdym rokiem szlachetnieje. Spójrzcie na model Stinger. Czyż nie wygląda świetnie? Piękne, harmonijne linie, opadający tył coupe, długa maska i smaczne detale. A jeśli to wciąż dla was mało, to zobaczcie koncept KED-12 w nadwoziu shooting brake.

Producent przysłał nam tylko jedno zdjęcie, aby nie zdradzać zbyt wielu szczegółów przed premierowym pokazem na salonie samochodowym we Frankfurcie. Auto zostanie odkryte już 12 września. Pięciodrzwiowy model niezwykle wąskie słupki A, zaokrąglony tył, pojedynczą tylną lampę, ostre linie szyb bez słupka C, chowane w karoserii klamki, a także głębokie przetłoczenie powyżej progów. Inspiracją był Aston Martin Rapide zaprojektowany przez Bertone w 2013 roku.

Mówi się, że KED-12 będzie zapowiedzią nowej generacji modelu pro-cee'd. Jeśli plotki się potwierdzą, to konkurenci w segmencie C powinni zacząć się obawiać Kii. Ciekawe ile pomysłów stylistycznych z modelu koncepcyjnego uda się przenieść do wersji drogowej. Trzymamy kciuki, aby jak najwięcej.

Z niecierpliwością czekamy na premierę. A wam jak się podoba nowa Kia?