Najprostsze czynności zapobiegawcze możemy wykonać już w sezonie jesiennym. Podstawą jest sprawdzenie czy działają światła, reflektory oraz wycieraczki. Ponadto warto zbadać stan naładowania akumulatora oraz poziom zimowego płynu do wycieraczek. Warto też zadbać o karoserię i nadwozie, stosując odpowiednie pasty i wosk.

Zimą, zwłaszcza przy minusowych temperaturach powinniśmy ograniczyć korzystanie z myjni. Zamarzająca woda może być problemem dla zamków i uszczelek, które najlepiej posmarować przed sezonem wazeliną techniczną.

Trudniejszą kwestią jest usuwanie zgromadzonej w zbiorniku i układzie paliwowym wody, która może się także zbierać w filtrze paliwa. Zamarzająca woda ogranicza przepływ paliwa, powodując zakłócenia w pracy silnika. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w mroźne dni, lepiej sprawdzić stan pojazdu w trakcie zimowej zmiany opon.

Pamiętając o bezpieczeństwie warto zastanowić się nad poprawieniem jakości oświetlenia pojazdu. Obok zapewniających lepszą przyczepność opon zimowych, światła są najważniejszym elementem decydującym o bezpieczeństwie jazdy w trudnych warunkach. Niektóre z dostępnych na rynku żarówek zapewniają nawet o 100 proc. więcej światła na drodze w porównaniu ze swoimi zwykłymi odpowiednikami. Przykładem może być żarówka X-treme Vision marki Philips. Maksymalnie jasne światło zwiększa komfort jazdy, nie męczy wzroku i co najważniejsze - lepiej doświetla pobocze jezdni, pozwalając kierowcy reagować szybciej.

Dodatkowo w trakcie wizyty w dobrym serwisie mamy możliwość sprawdzenia pomiaru temperatury wrzenia płynu hamulcowego i krzepnięcia płynu chłodzącego. Warto też sprawdzić układ hamulcowy oraz system EPS/ABS. Wszystkie te czynności skutecznie przygotują auto do zimowych warunków i zapewnią kierowcy maksimum bezpieczeństwa.

Komfort i bezpieczeństwo nie muszą jednak wykluczać efektownego wyglądu pojazdu. Najwyższej klasy opony, felgi, czy światła mogą dodać autu indywidualny charakter. W przypadku świateł nowoczesny design zapewniają żarówki dające niebieski ksenonowy efekt w reflektorach.

Philips, producent modelu BlueVision ultra podkreśla wyjątkowość światła o temperaturze barwowej 4000 stopni Kelvina, które jest najbardziej zbliżone do światła dziennego. Dodatkowo żarówki BlueVision ultra pozwalają na lepszą widoczność znaków i oznaczeń drogowych.