• Największy wybór filmów znajdziesz m.in. na: cda.pl, HBO Go, vod.pl, Netflix i YouTube
  • Część platform jest darmowa, za inne trzeba zapłacić
  • Zestawienie nie jest, i nie może być pełne – zapraszamy do zgłaszania swoich typów

Stało się to, czego jeszcze parę tygodni temu nikt się nie spodziewał: kraj jest częściowo zamknięty, wiele firm przeszło na pracę zdalną, a uwaga i nadzieja wszystkich skupia się na dzielnych pracownikach ochrony zdrowia. Jak przetrwać trudny okres? To proste – nie wychodzić z domu. Lub z garażu. Nie odkryjemy Ameryki, jeśli powiemy, że w związku z tym oblężenie przeżywają platformy streamingowe, czyli takie, w ramach których można – mając dostęp do internetu i wykupiony abonament (czasem za darmo; patrz dalej) – obejrzeć niemal dowolną liczbę filmów i seriali.

Nie będzie też dla nikogo specjalnym zaskoczeniem, gdy właśnie teraz przedstawimy nasz subiektywny wybór najciekawszych propozycji filmowych dla miłośników motoryzacji: od klasyków pokroju „Znikającego punktu”, „Mad Maxa” i „Kochajmy Syrenki”, przez nieco mniej wysublimowane, choć też bardzo lubiane, polskie klasyki w rodzaju obu części „Młodych Wilków”... Warto też pamiętać o wielu innych filmach, których tym razem zmieścić się nie udało, a są to np. „Włoska robota”, „Bullitt”, „Transformers”, „Senna” czy „Le Mans ’66”. Ale nic straconego, na nie przyjdzie kolej następnym razem.

Zajrzymy też na poszczególne platformy i sprawdzimy, ile w danym miejscu kosztuje abonament i co mniej więcej obejmuje. Pod lupę bierzemy: Netfliksa, HBO Go, VOD.pl, cda.pl i...YouTube. Tak, tak – ten darmowy z zasady serwis ma też sporo filmów ukrytych za tzw. paywallem. A gdyby któregoś z tytułów zabrakło on-line, zawsze można przez internet zamówić DVD/Blu-Ray z danym tytułem. Z dostawą do domu, co jasne. No to popkorn do mikrofali i jedziemy.

Gdzie oglądać? Ile zapłacę?

Część serwisów streamingowych oferuje np. 7- lub 14-dniowy okres próbny (zazwyczaj za darmo lub w obniżonej cenie), po którym przeważnie automatycznie następuje przejście na abonament, chyba że wcześniej zrezygnujesz. Zazwyczaj miesięczny abonament kosztuje 20-40 zł, przeważnie na jednym koncie może być zalogowanych co najmniej kilku użytkowników (można dzielić koszty) i zarejestrowanych kilka urządzeń (komputer, telefon, tablet).

HBO GO: 24,99 zł/miesiąc;

Netflix: pakiet podstawowy – 34 zł, standard – 43 zł, premium – 52 zł/miesiąc;

Cda.pl: 19,99 zł/miesiąc;

VOD.pl: możesz zapłacić za konkretny tytuł, np. „Le Mans ’66” kosztuje od 17,90 zł.