Jak powszechnie wiadomo, jeśli nie smarujesz, to nie jedziesz. Ta życiowa prawda świetnie sprawdza się w motoryzacji. A jakie są najpopularniejsze oleje samochodowe? Zapraszamy do porównania.

Olej silnikowy - Mobil Super 3000 X1 5W-40 5L

Produkty Mobil Super 3000 zostały opracowane z myślą o kierowcach, którzy stosują je w silnikach swoich pojazdów, aby uzyskać ochronę i sprawność silnika lepszą niż przy stosowaniu konwencjonalnych lub półsyntetycznych olejów. Szczególnie polecamy Mobil Super 3000 kierowcom, którzy regularnie użytkują swoje pojazdy w trudnych warunkach drogowych. Olej ten może przyczynić się do zmniejszenia uszkodzeń spowodowanych częstym wysokim obciążeniem silnika. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - Castrol L EDGE TITANIUM FST TURBO DIESEL 5W40 5L

Efektywna ochrona zarówno starszych, jak i najnowocześniejszych silników wysokoprężnych. Utrzymuje maksymalną czystość silnika poprzez zwalczanie niebezpiecznych osadów. Odpowiedni dla silników wyposażonych w pompowtryskiwacze oraz turbosprężarki i intercoolery. Zwalcza szkodliwe osady w silniku, utrzymując go w czystości przez cały czas użytkowania. Doskonale chroni silniki działające w systemie pompowtryskiwaczy. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - ELF Olej EVOLUTION 900 SXR 5W40 5L

Jest najnowszej generacji, paliwooszczędnym, wielosezonowym olejem silnikowym. Dzięki zastosowaniu ultranowoczesnej technologii opartej na specjalnej formule IMF (Intra Molecular Friction) zawierającej specjalną hydrosyntetyczną bazę, pakiet modyfikatorów tarcia i specjalnych dodatków, olej ten znacznie zmniejsza opory tarcia wewnętrznego, co daje obniżenie tarcia w silniku i doskonałą ochronę silnika. ELF EVOLUTION SXR 5W40 dzięki zastosowaniu formuły IMF (Intra Molecular Friction) gwarantuje doskonałą ochronę silnika przy znacznej oszczędności paliwa. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - Motul 8100 X-CESS 5W-40 5L

W 100% syntetyczny olej silnikowy do nowoczesnych silników nisko- i wysokoprężnych również z bezpośrednim wtryskiem, także do najnowszych konstrukcji. Znacząco obniżone zużycie paliwa. Dłuższy okres użytkowania i optymalna ochrona silnika, nawet przy wydłużonych okresach między wymianami oleju. Wysoka lepkość HTHS. Zastępuje oleje 8100 X-max o lepkościach 5W-30 i 5W-40. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - Castrol Magnatec C3 5W-40 4L

Olej łączy w pełni syntetyczną technologię z formułą Inteligentnych Molekuł, które przywierają do silnika, zapewniając najwyższą ochronę przeciwzużyciową w czasie uruchomienia silnika i dalszej eksploatacji. Inteligentne Molekuły zapewniają aktywną i stałą ochronę od momentu przekręcenia kluczyka dla uzyskania trwałej warstwy ochronnej. Odpowiedni do silników benzynowych i Diesla gdzie producenci wymagają spełnienia norm jakościowych ACEA A3, B4 lub C3, API SN lub wcześniejszych w lepkości SAE 5W-40. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - Total Quartz 9000 5W-40 1L

Jest najnowocześniejszym olejem silnikowym, stworzonym w Technologii Syntetycznej TOTAL, który jest całkowicie kompatybilny z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi w silnikach benzynowych i Diesla większości producentów silników na Świecie. Zalecany jest do stosowania w silnikach benzynowych i wysokoprężnych najnowszej konstrukcji: wielozaworowych, wolnossących i turbodoładowanych, z wałkami rozrządu w głowicy, z katalizatorem spalin lub bez, zasilanych benzyną bezołowiową, jak również gazem propan-butan. Sprawdź cenę.

Polecamy również artykuł o tym jak wybrać olej silnikowy i o co chodzi w tych wszystkich oznaczeniach – przejdź do artykułu.