Opony całoroczne mają coraz lepsze parametry, więc dla kierowców, którzy 90% trasy robią w mieście, będą idealnym wyborem. Nie trzeba martwić się nagłymi opadami śniegu lub gwałtowną zmianą temperatury. Również na sporadyczne wyjazdy poza miasto opony całoroczne sprawdzą się idealnie. Nasz ranking opon całorocznych oprzemy na porównywarce cenowej Skąpiec.

Opony całoroczne - Michelin CrossClimate 205/55R16 94V

Nowa generacja pierwszej na świecie opony letniej z homologacją zimową oznaczoną na boku symbolem 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu), który jest gwarancją osiągów w warunkach zimowych. Dzięki nowatorskiej mieszance gumowej na bazie elastomerów funkcjonalnych i domieszce krzemionki MICHELIN CrossClimate zachowuje osiągi i przyczepność, zarówno gdy temperatura powietrza przekracza 25°C, a asfaltu jest jeszcze wyższa, jak również poniżej 7°C. Podczas prac nad oponą kierowcy testowi pokonali ponad 5 mln kilometrów w temperaturach od -30°C do +40°C. Sprawdź cenę.

Opony całoroczne - Goodride RP28 205/55R16 91V

Mieszanka gumowa użyta do budowy opony zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur. W rezultacie opona przylega maksymalną powierzchnią do jezdni, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo w zakrętach i podczas dynamicznych manewrów. Mieszanka jest również stosunkowo lekka, co pozwoliło na odczuwalne obniżenie wagi modelu oraz oporów toczenia. Realnie wpływa to na finanse kierowcy, przekładając się na mniejsze spalanie paliwa. Komponenty zastosowane przy tworzeniu opony, w połączeniu ze zoptymalizowaną rzeźbą bieżnika sprawiają, że dźwięki emitowane podczas pracy modelu są efektywnie tłumione. Goodride RP28 to najlepszy wybór, jeżeli pokonujesz trasy w ruchu miejskim i preferujesz spokojny styl jazdy. Sprawdź cenę.

Opony całoroczne - Goodyear VECTOR 4SEASONS Gen-2 205/55R16 91V

Jest to druga generacja opony wielosezonowej firmy Goodyear. Posiada kierunkowy bieżnik , z rowkami w kształcie litery ,,V", które szybko odprowadzają wodę spod opony. W rezultacie ryzyko aquaplaningu maleje, a odpowiednia przyczepność zostaje zachowana bez względu na panującą pogodę. W oponie tej zastosowano także technologię Weather Reactive, które umożliwia adaptację opony do zmieniających się pór roku, dzięki sprawdza się ona zarówno latem, jak i zimą. Oponę wykonano z nowoczesnej mieszanki gumowej o doskonałych właściwościach i elastyczności, przez co zwiększa się powierzchnia styku opony z jezdnią. Sprawdź cenę.

Opony całoroczne - Michelin CrossClimate+ 205/55R16 91H

Opona Michelin CrossClimate+ była testowana w 7 krajach europejskich, a prace nad nią trwały 3 lata. Dzięki elastycznej mieszance bieżnika opona świetnie zachowuje się na nawierzchni suchej, mokrej i pokrytej śniegiem. Zmniejszone opory toczenia uzyskano poprzez dodanie naturalnej krzemionki. Także kierunkowy wzór bieżnika minimalizuje zjawisko aquaplaningu i optymalizuje przyczepność na śniegu. Typowym elementem dla opony letniej są lamele 3D umieszczone wzdłuż klocków bieżnika. Umożliwia to wgryzanie się opony w śnieg i poprawienie trakcji w warunkach zimowych. Sprawdź cenę.

Opony całoroczne - LingLong GREEN MAX ALL SEASON 205/55R16 91V

Opona ta umożliwia zaoszczędzenie kosztów paliwa. Przyczepność na mokrej nawierzchni. Lepsze hamowanie i przyczepność na mokrej nawierzchni w złych warunkach pogodowych. Emisja hałasu 72dB. Niewielki poziom hałasu, przeciętny poziom hałasu toczenia. Sprawdź cenę.

Opony całoroczne - Nexen N BLUE 4 SEASON 205/55R16 91H

Opona Nexen NBLUE 4 SEASON odznacza się kierunkowym wzorem bieżnika, dzięki czemu usprawniony pozostał drenaż wody oraz osiągi na ośnieżonej nawierzchni. Dzięki specjalnemu ułożeniu gęstej sieci lamelek kierowca może mieć pewność, że samochód nie straci przyczepności nawet na oblodzonej drodze. Odpowiednio skomponowana mieszanka gumowa sprawia, że opona jest miękka w niższych temperaturach. Natomiast, gdy jest cieplej, utrzymuje odpowiednią twardość. Sprawdź cenę.

Zapraszamy również do przeczytania materiału o oponach całorocznych w przystępnych cenach – wejdź do materiału.