Do szpitala z obrażeniami głowy trafiła 48-letnia mieszkanka Jastrzębia, natomiast 41-letniemu kierującemu Fiatem Doblo, który w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Na tym przykładzie widać, że wystarczy chwila nieuwagi, żeby doprowadzić do poważnego wypadku na drodze. Mężczyzna w trakcie jazdy czyścił bowiem przednią szybę od wewnątrz z uwagi na jej mocne oszronienie i zaparowanie. Wtedy właśnie potrącił pieszą, która przechodziła na oznakowanym przejściu.

Niedawno pisaliśmy też o wyroku sądowym dla kobiety, która kierując autem nie zadbała o oczyszczenie zaparowanej szyby. Wynikiem jej niedbalstwa było potrącenie pieszego na pasach. Kobieta została wówczas ukarana grzywną w wysokości 2 tys. zł i karą pozbawienia wolności na rok, ale w zawieszeniu.

Przypominamy, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Pamiętajmy więc, aby przed wyjazdem swoim samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut, by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a nawet uniknąć tragedii na drodze.