W trakcie szkoleń instruktorzy techniki jazdy pomogą Ci w opanowaniu odpowiednich postaw oraz nauczą unikania niebezpiecznych sytuacji na drodze.  Szkolenie będzie przeprowadzone w bezpiecznych warunkach specjalistycznego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy wyposażonego w płyty poślizgowe oraz z użyciem symulatorów ekstremalnych sytuacji na drodze.

Czy takie szkolenie jest potrzebne?

Profesjonalne szkolenie dla osób posiadających już prawo jazdy jest inwestycją w bezpieczeństwo. Taki kurs jest prawdziwym sprawdzianem umiejętności, podczas którego kierowca doświadczy jak łatwo stracić kontrolę nad samochodem. Najważniejszym elementem szkolenia jest jednak wiedza jak nie doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji na drodze, jak ją "czytać" jak "czuć" samochód.

Szkolenie doskonalenia techniki jazdy Akademii Auto Świat jest adresowane do wszystkich kierowców, bez względu na staż.  Podczas kursu uczestnicy nauczą się panowania nad pojazdem i będą ćwiczyć  prawidłowe reakcje w czasie symulowanych poślizgów na autodromie.  Instruktorzy doskonalenia techniki jazdy zwracają uwagę na podstawowe błędy, z jakich nawet kierowcy z długim stażem nie zdają sobie sprawy .

Kurs z doskonalenia techniki jazdy może być fantastycznym sposobem spędzenia majowej niedzieli z rodziną lub przyjaciółmi dla każdego kierowcy.

Kurs z doskonalenia techniki jazdy składać się będzie z czterech modułów.

- Podstawy bezpieczeństwa za kierownicą, odpowiednia pozycja, prawidłowe zachowania i nawyki. Szkolenie odbywać się będzie na własnym samochodzie. (szkolenie we własnym samochodzie)

- Technika i taktyka jazdy szosowej; jak bezpiecznie pokonywać zakręty, jak nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji i jak wcześnie rozpoznawać zagrożenia. Jazda w warunkach obniżonej przyczepności na drodze. (Szkolenie na samochodach organizatora)

- Doświadczenie symulatorów: symulator zderzeń, dachowania, waga przeciążeniowa. Skidcar - czyli symulowanie płynnej zmiany zachowania samochodu w różnych warunkach drogowych takich jak aquaplaning.

- Podstawy jazdy w terenie. Na czym polega jazda off roadowa, jak świadomie korzystać z możliwości terenowych współczesnych samochodów. Jazdy na samochodzie organizatora na mini torze offroadowym.

Pamiętajmy. Wraz z otrzymaniem prawa jazdy nie zostajemy mistrzami kierownicy. Podnoszenie umiejętności jest możliwe tylko poprzez kontakt z profesjonalnymi instruktorami oraz przestrzeganie i powtarzanie zasad poznanych w trakcie szkolenia.

Kiedy i gdzie ?

Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy odbędzie się w niedzielę 15 maja na Autodromie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie. Warsztaty przeprowadzone będą w dwóch grupach 9-13 i 13.30 - 17 - 30. Ilość miejsc ograniczona, koszt szkolenia to jedynie 492 zł.

Już teraz zarezerwuj termin na stronie https://formularze.onet.pl/akademia-l2/