• Serwisy ogłoszeniowe są różne – jedne mają precyzyjnie działające wyszukiwarki, inne nie
  • Odpowiednie umieszczenie ogłoszenia w Internecie może sprawić, że auto sprzedamy w jeden dzień
  • Samochód warto opisywać tak, by nie narażać innych i siebie na stratę czasu

Kupujący używane samochody są coraz częściej nastawieni na konkretny model w wąskim przedziale wiekowym, z wybranym silnikiem, z reguły wiedzą też dobrze, ile mogą i chcą wydać. Korzystanie z bazy ogłoszeń, w której do jednego worka wrzucone są różne modele samochodów różnych marek we wszelkich możliwych konfiguracjach jest więc nieefektywne i niewygodne zarówno dla kupującego, jak i dla sprzedającego. Może i da się w taki sposób znaleźć wymarzony samochód, ale niewątpliwie szanse spotkania kupującego ze sprzedającym są wyższe wtedy, gdy jeden ma możliwość precyzyjnego opisania pojazdu, który sprzedaje, a drugi, wiedząc czego szuka, może go łatwo znaleźć. Dlatego, wybierając serwis ogłoszeniowy, warto zadać sobie pytanie: a gdybym ja szukał takiego samochodu, który dziś chcę sprzedać – jak bym go szukał?

Allegro Lokalnie: dobry serwis dla początkujących

Allegro Lokalnie to serwis ogłoszeniowy wyposażony w uproszczony formularz służący do wystawiania ogłoszeń, który jednocześnie wspomagany jest przez system podpowiedzi dotyczących miejsca, gdzie ostatecznie ogłoszenie ma się znaleźć. Wystawienie ogłoszenia, jeśli mamy już wykonane zdjęcia pojazdu i wiemy, jak go opisać, powinno potrwać maksymalnie kilka minut, a można to zrobić albo za pomocą komputera, albo telefonu, na którym mamy ściągniętą aplikację Allegro.

Co jest w Allegro Lokalnie wygodne i dla kupującego, i dla sprzedającego – to wyposażenie serwisu w bardzo rozbudowaną wyszukiwarkę pozwalającą na zawężenie wyników i łatwe znalezienie tych ogłoszeń, które są dla kupującego interesujące.

Szybko ogłosisz, szybko sprzedasz

W wieku wypadkach, zwłaszcza w przypadku części zamiennych, system skutecznie podpowiada, do jakiej kategorii części powinniśmy zaliczyć nasz przedmiot, ale zawsze możemy zrobić to ręcznie. W przypadku samochodów ścieżka jest bardzo prosta: wybieramy „samochody”, potem np. „osobowe”, następnie wybieramy z listy markę, a następnie model. Zamieszczamy zdjęcia – do 15 sztuk, to na pewno wystarczy. Zresztą także w przypadku samochodów Allegro Lokalnie podpowiada prawidłową kategorię – by powiązać z nią nasze ogłoszenie, wystarczy kliknąć w ramkę.

Rada: fotografowany samochód powinien być czysty z zewnątrz i w środku, postawiony na neutralnym tle, warto unikać „ukośnych” kadrów, które towarzyszą często zdjęciom komisowym. Pamiętajmy, że wielu klientów z premedytacją szuka ogłoszeń od sprzedawców prywatnych i warto się od ogłoszeń komisowych odciąć!

Teraz czas na opis – im dokładniej przedstawimy nasz samochód, tym większa szansa, że po pierwsze, ktoś doceni naszą uczciwość i zainteresuje się autem, a także że nie będzie tracił czasu na oglądanie samochodu, którego i tak nie kupi – w efekcie nie będzie zabierał czasu i nam. Kolejny ekran pozwala zakwalifikować pojazd do jednej z kategorii „zużycia” i podać rocznik, a także – to opcja dla chętnych – wpisać szczegółowe parametry techniczne jak rodzaj skrzyni biegów, elementy wyposażenia, rodzaj lakieru itp. Można też, jeśli nie mamy nic do ukrycia, podać numer VIN auta. To wszystko pozwoli potem kupującym dotrzeć do naszego ogłoszenia, nawet jeśli nie będzie już widoczne u góry strony.

Dodajemy jeszcze lokalizację (jest proponowana automatycznie) i przechodzimy dalej – do wyboru pakietu, w ramach którego chcemy opublikować ogłoszenie. Tu znajdujemy ciekawą opcję: za niecałe 5 zł można wystawić ogłoszenie na 1 dzień – to krótko, ale jeśli mamy atrakcyjną ofertę, jest szansa, że to wystarczy. Oczywiście możemy wystawić ogłoszenie na dłużej. A zdarza się, że szczególnie warto dopłacić nie tylko za dłuższą ekspozycję ogłoszenia, ale też za jego promowanie – np. teraz, do końca października, w ramach promocji każdy otrzymuje nawet 20 monet za zamieszczenie promowanego ogłoszenia. Monetami Allegro można płacić za różne zakupy dokonywane na tym portalu.

Allegro Lokalnie: jak się szuka samochodu i jak się go znajduje?

Im więcej opcji wpisaliśmy do systemu, tym łatwiej będzie zdecydowanemu kupującemu odnaleźć nasz pojazd. Wyszukiwarka portalu, co odróżnia ją na tle konkurencji, pozwala na bardzo precyzyjne określenie swoich preferencji co do marki, modelu, rocznika, wyposażenia, napędu, mocy i dziesiątek innych kryteriów – na końcu może się okazać, że jedyny samochód, który spełnia wymagania wpisane przez kupującego do systemu, to nasz samochód...