Auto Świat Porady Test uchwytu Magnetti - czy magnes utrzyma komórkę?

Typowe uchwyty samochodowe do telefonów komórkowych są z reguły niewygodne. Nie dość, że zajmują sporo miejsca i szpecą wnętrze auta, to jeszcze zamontowanie w nich telefonu bywa niekomfortowe. W dodatku, jeśli użytkownik zrobi to nieostrożnie, przy ostrzejszym hamowaniu telefon może wypaść z uchwytu i przy odrobinie pecha roztrzaskać się choćby o szybę.

Tych wszystkich wad ma być pozbawiony uchwyt Magnetti sprzedawany przez firmę Oximo. Składa się on z dwóch części: podstawy w formie metalowej półkuli z cokołem i odpowiednio wyprofilowanej płytki z gumowym wkładem. Podstawę należy solidnie przytwierdzić do deski rozdzielczej lub do konsoli środkowej auta, a płytkę przykleić do tylnej ścianki telefonu komórkowego.

W obydwóch częściach uchwytu znajdują się mocne magnesy neodymowe. Kiedy już mamy zamontowaną podstawę i wyposażony w płytkę telefon, montaż urządzenia jest rzeczywiście dziecinnie prosty – wystarczy przyłożyć telefon do podstawy, a magnes załatwi za nas resztę. Demontaż jest równie prosty – wystarczy zdecydowanie szarpnąć za urządzenie. Niestety, do ideału takiemu rozwiązaniu sporo brakuje.

Wprawdzie telefon rzeczywiście utrzymywany jest w uchwycie na tyle mocno, że nie spada nawet na dużych wertepach, ale już np. przy próbie obsługi nawigacji urządzenie „ucieka” spod palca, przekręcając się na półkulistej podstawie.

Nie w każdym telefonie da się też zamontować płytkę – w wielu urządzeniach tylna klapka ma zbyt nierówną powierzchnię lub jej zatrzaski są zbyt delikatne.

Naszym zdaniem:

Zalety - uchwyt jest niewielki, ale łatwy w użyciu i wystarczająco solidnie utrzymuje telefon.

Wady - uchwytu nie da się przenosić między autami. Płytka przyklejona do tylnej klapki telefonu uniemożliwia używanie dedykowanych futerałów, pokrowców czy ładowarek indukcyjnych.

Autor Maciej Brzeziński
Maciej Brzeziński
Dziennikarz AutoŚwiat.pl
Pokaż listę wszystkich publikacji
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków