W czerwcu rozpocznie się nowa era w historii Rajdu Polski. Po raz pierwszy ta prestiżowa impreza odbędzie się nie tylko na Mazurskich szutrach, ale również odwiedzi Litwę. Najlepsi kierowcy rajdowi świata będą rywalizowali na 24 odcinkach specjalnych o długości ponad 360 kilometrów.

Czterokrotnie kibice będą podziwiali widowiskowe zmagania na Mikołajki Arenie, w  tym dwa razy odcinek zostanie rozegrany późnym wieczorem, o godzinie 22:00.

Natomiast dwa atrakcyjne przejazdy odcinka Baranowo będą transmitowane na żywo przez telewizję TVP2.

Wiadomo także, iż wszystkie punkty widokowe, oznaczone zieloną taśmą, będą biletowane. Opisy najbardziej atrakcyjnych miejsc dla kibiców wraz z mapami i zdjęciami znajdą się w Oficjalnym Programie Rajdu. Na oficjalnej stronie internetowej imprezy pojawi się z kolei przewodnik dla kibiców z materiałami filmowymi ilustrującymi wybrane miejsca.

Ceny biletów zaczynają się od 35 PLN w Polsce i od 40 LT na Litwie. Sprzedaż jest prowadzona na oficjalnej stronie www.kibice.rajdpolski.pl, a także za pośrednictwem portalu www.e-Bilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

Wśród polskich kierowców za kierownicą samochodów WRC zobaczymy m.in. Roberta Kubicę (Ford Fiesta RS WRC), Michała Sołowowa (Ford Fiesta RS WRC) i Krzysztofa Hołowczyce (zapowiada niespodziankę).