Powrót Alpine do wyścigów wytrzymałościowych po 35 latach nieobecności, jest elementem procesu wskrzeszania marki przed wprowadzeniem na rynek w 2016 roku przez Société des Automobiles Alpine-Caterham pierwszego modelu seryjnego.

Od ogłoszenia komunikatu w dniu 5 listopada ubiegłego roku o wskrzeszeniu marki Alpine, pokonujemy kolejne etapy na tej drodze - podkreślił Bernard Ollivier, Prezes i Dyrektor Generalny Société des Automobiles Alpine-Caterham. - Prezentacja tego wspaniałego auta jest kolejnym z nich. Informacja o naszym zaangażowaniu w wyścigi została bardzo pozytywnie przyjęta, zarówno przez fanów Alpine jak i przez cały świat sportów samochodowych. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym będziemy mogli ujrzeć to auto w akcji.

Reprezentowanie Alpine to powód do wielkiej dumy, ale też i ogromna odpowiedzialność - dodaje Philippe Sinault, Szef Teamu Signatech-Alpine. - Udajemy się na tor wyścigowy Paul Ricard, aby ustawić auto na torze i zabrać się do pracy. Naszym celem jest odegranie kluczowej roli w bardzo wymagającej kategorii LMP2. Wykorzystamy kolejne serie treningów oraz dwa pierwsze wyścigi z serii ELMS w celu przygotowania się do wyścigu 24h Le Mans, który pozostaje kulminacyjną imprezą sezonu.

Załoga, która weźmie udział w wyścigu 24h Le Mans, została skompletowana: są to Nelson Panciatici i Pierre Ragues, którzy wystartują we wszystkich wyścigach serii ELMS, oraz Tristan Gommendy, który dołączy do zespołu podczas wyścigu na torze Circuit de la Sarthe. Czwarty francuski kierowca, Paul-Loup Chatain, został wybrany w charakterze kierowcy juniora.

Dane technicnze Alpine-Nissan Nr 36:

Podwozie Alpine SilnikV8 Nissan V8 typ VK45Moc500 KMPaliwo i środki smarneTOTALSkrzynia biegówX-Trac sekwencyjna, 6-biegowaUkład kierowniczyZe wspomaganiem hydraulicznymUkład hamulcowyTarcze karbonowe - BremboOponyMichelinDługość4610 mmRozstaw osi2870 mmSzerokość1995 mmMasa900 kgMaksymalna prędkość330 km/h

Kalendarz na 2013 rok:

• 26/27 marca:Oficjalne testy pucharu ELMS na torze Paul Ricard (Francja) • 13 kwietnia:ELMS - Silverstone (Wielka Brytania) • 18 maja:ELMS - Imola (Włochy) • 9 czerwca:Oficjalne treningi przed wyścigiem 24h Le Mans (Francja) • 23 czerwca:Wyścig 24h Le Mans 2013 (Francja) • 20 lipca:Red Bull Ring (Austria) • 14 września: Hungaroring (Węgry) • 28 września: ELMS - Paul Ricard (Francja)

Źródło: Renault