Nie ma chyba fana motoryzacji, który by nie słyszał o firmie BBS. Niestety, znany na całym świecie niemiecki producent wysokiej jakości felg aluminiowych, ponownie utracił płynność finansową. Tymczasowy syndyk masy upadłościowej poinformował 03.01.2011 roku, że wobec firmy wszczęto postępowanie upadłościowe. Prawnicy sprawdzają obecnie sytuację finansową producenta z niemieckiego Schiltach.Kłopoty finansowe BBS to żadna nowość. Firma już cztery lata temu ogłosiła bankructwo. BBS zatrudnia obecnie 450 pracowników. Niewiele wiadomo jak na razie o ich losie – zarząd spółki nie zajął jeszcze w tej sprawie oficjalnego stanowiska.

Ostatnie lata BBS-u to prawdziwa historia wzlotów i upadków. Po nieudanej światowej ekspansji firma w lutym 2007 ogłosiła upadłość. Z 1200 pracowników swoje etaty zachowało jedynie 400.

W 2008 roku planowano zamknąć główny zakład produkcyjny w miejscowości Schiltach, jednak zarząd firmy nagle postanowił inaczej. Wiosną 2010 roku zwolnionych zostało 150 pracowników – latem wszyscy odzyskali swoje miejsca pracy, a kierownictwo BBS-u skarżyło się na brak wykwalifikowanej siły roboczej.