Dzisiaj odbyły się prezentacje dwóch zespołów, które związane są z Lotusem. W godzinach porannych zaprezentowano zespół należący do Toniego Fernandesa oraz bolid wywodzący się z ubiegłorocznego bolidu Renault. Natomiast o 12.36 w depo Circuit Ricardo Tormo, pod boksem nr 25, Lotus Renault GP przeprowadził prezentację Renault R31.

W zespole Renault-Lotus nadal liderem pozostanie Robert Kubica, którego w walce o punkty wspomagać będzie Rosjanin Witalij Pietrow. Grupa kierowców testowych i rezerwowych to: Fairuz Fauzy, Bruno Senna, Romaina Grosjean, Jan Charouz i Ho-Pin Tung.

- Po długiej przerwie zimowej czują się naładowany i z niecierpliwością oczekuję na rozpoczęcie nowego sezonu – powiedział Robert Kubica. Mamy nie tylko nowe barwy, ale przede wszystkim takie zmiany jak m.in. zakaz stosowania piętrowych dyfuzorów i kanału F, ruchome tylne skrzydło i powrót systemu KERS oraz nowe opony Pirelli. To są nowe elementy, które przed pierwszym wyścigiem musimy opanować i odpowiednio przygotować się do inauguracyjnego startu.

-Jaki masz cel w sezonie 2011?

- Moim celem – jak każdego roku – jest osiąganie jak najlepszych wyników przez cały sezon. W tym momencie trudno powiedzieć jak konkurencyjny jest nasz pakiet. Ubiegłoroczny sezon był dla nas dobry i mam nadzieję, że podobnie będzie w tym roku. Będziemy walczyć z najmocniejszymi zespołami jak: Ferrari, McLaren i Red Bull. Nie będzie łatwo, trzeba będzie ciężko pracować na jak najlepsze wyniki.