Rok 2017 jest wyjątkowy dla firmy Saleen Automotive, oczywiście powodem nie jest policyjny Mustang przygotowany dla stróżów prawa z Riverside. Równo 30 lat temu, w 1987 roku Steve Saleen sięgnął po mistrzowski tytuł w cyklu SCCA ESCORT Endurance zwyciężając we wszystkich kategoriach – kierowców, producentów i zespołów. Z tej okazji przygotowano dwie limitowane edycje Mustanga o nazwie Championship Commemorative Edition w barwach zwycięskiego samochodu, bazujące na modelu Mustang Black Label. Każdy fan marki stając przed decyzją o zakupie będzie mieć dwie ścieżki do wyboru. Może wybrać wersję drogową lub torową.

W obydwu przypadkach cechą wspólną jest agresywny wygląd, zawdzięczany nowemu przedniemu zderzakowi z karbonowym splitterem, poszerzonym przednim błotnikom i wlocie powietrza na masce. Na karoserii przeważa kolor biały z żółto-czarnymi pasami przebiegającymi od jej początku do końca, oraz żółtymi elementami po bokach. Dopełnieniem świetnego efektu są lakierowane na biało, 5-ramienne felgi z oponami G-MAX-RS

Wg Saleena doładowana 5-litrowa „V-ósemka” będzie generować 730 KM w wersji drogowej i o 20 KM więcej w wersji przeznaczonej na tor. Ponadto samochody dostaną nowy układ wydechowy i zawieszeniem, a wersja torowa dodatkowo: klatkę, 4-punktowe pasy bezpieczeństwa i chłodnicę o zwiększonej wydajności, a dla zredukowania masy zostanie usunięta tylna kanapa.

Zapewne więcej szczegółów poznamy w lipcu podczas oficjalnej premiery, a sama produkcja planowana jest na wrzesień.

Podoba wam się nowy Mustang od Steve Saleen'a ? Zapraszamy do komentowania.