Wyobraźcie sobie, że Łada Niva w niemal niezmienionej formie produkowana jest od 1977 roku. To trochę jak z Mercedesem klasy G albo Land Roverem Defenderem czy Jeepem Wranglerem. Z tą różnicą, że Łada nie korzysta z nowych technologii, a wnętrze pozostało w „klasycznym” wystroju. Jednak Nicolas Maure, aktualny szef AvtoVaz, zapowiada zmiany!

Rosyjski producent potwierdził informacje o prowadzonych pracach nad nową generacją Łady Nivy. Terenówka w końcu zostanie wprowadzona w XXI wiek, a to oznacza nowe podwozie, karoserię oraz wykończenie wnętrza. Niektórzy twierdzą, że może dojść do współpracy z koncernem Renault, który produkuje Dacie Duster. Łada miałaby korzystać z podzespołów Dacii. To z kolei oznaczałoby porzucenie solidnego napędu na cztery.

W tej chwili jest za wcześnie, aby mówić o konkretach. Wiemy tylko, że AvtoVaz pracuje nad nowym modelem. Trudno więc rokować czy samochód urośnie czy nie, jaki będzie mieć układ napędowy i silniki pod maską. Trudno nam nawet wyobrazić sobie Ładę Nivę w nowoczesnym nadwoziu, która ma być oferowana w wersji 3 oraz 5-drzwiowej.