Jak się okazało Skoda Yeti doskonale nadaje się do transportu psów. W celu zabezpieczenia samochodu przed zabrudzeniem wykorzystaliśmy specjalne maty, których producentem jest firma B-M-B właściciel marki Carpatus. Jedną matę zamontowaliśmy w bagażniku, drugą na tylnym siedzeniu. Przygotowanie samochodu właścicielce psów zajęło tylko kilkanaście minut. Maty są łatwe w montażu, a co najważniejsze dopasowane do konkretnego samochodu.

Mata do przewozu psa, ma za zadanie nie tylko ochronić wnętrze samochoduprzed zabrudzeniami i zniszczeniami dokonanymi przez naszych czworonogów, lecz również zapewnić im jak i nam samymbezpieczeństwo podczas podróży.

- Musi być więc wykonana z materiału trwałego, mocnego a przede wszystkim nieprzemakalnego. Mocowanie maty musi być zrobione w taki sposób, aby stabilnie utrzymywała się na siedzeniach, a w samochodach typu hatchback i kombi dokładnie chronić boki bagażnika i sam lakierowany zderzak . Jeżeli używamy maty na tył samochodu musimy zwrócić uwagę, aby zabezpieczałanie tylko siedzenia lecz również tapicerkę drzwi – mówi Mirosława Bugara - firma B-M-B właściciel marki Carpatus.

Matę dobieramy do wielkości naszego pupila, tak aby jemu było wygodnie i aby móc ewentualnie jeszcze wykorzystać siedzenia dla innych pasażerów. Oczywiście jeżeli piesek nie zajmie nam całego tyłu. Musimy pamiętać równieżo wygodzie wsiadania i wysiadaniaczworonoga, dlatego mata powinna mieć rozpinane na zamki błyskawiczneboczki, które zabezpieczają tapicerkę drzwi i również blacharkę samochodu .

Dzięki stosowaniu mat do przewozu zwierząt w samochodzie mamy pewność, że piesek nie będzie się nam przemieszczał w trakcie jazdy, co stanowi dla wszystkich bardzo duże zagrożenie, jak i podczas hamowania nie spadnie nam z siedzenia w przestrzeń między przednimi a tylnymi fotelami.

Wszystkie te funkcję spełniają maty produkowane przez firmę CARPATUS. Materiałużywany do ich produkcji spełnia wszystkie wyżej wymienione warunki. Jest trwały, mocny, nieprzemakalny. Używany jest do produkcji sprzętu turystycznego i sportowego. Tak więc i utrzymanie go w czystości nie jest problemem. Delikatne zabrudzenia czyścimy tylko wilgotną szmatką.Gdy mata wymaga dokładnego czyszczenia możemy ją wyprać w pralce, w niskich temperaturach (30 stopni C) stosując ogólno dostępne środki piorące na rynku. Nie wymaga ona specjalnych detergentów lub specjalistycznych środków.

Dla pewności, by nasz zwierzak był w 100 proc. zabezpieczony podczas podróży, dopełnieniem do maty są specjalne zaprojektowane szelki wraz z dwupunktowym przypięciem do pasów bezpieczeństwa. To innowacyjne rozwiązanie firmy Carpatus. Szelki wykonane są z również z wodoodpornych materiałów i pasów poliestrowych wykorzystywanych w przemyśle samochodowym i sportowym tak więc są mocne i wytrzymałe. Korpus szelek wypełniony jest specjalną utwardzoną jednocentymetrową pianką, która to zabezpiecza naszego pupila przed obtarciami i przyduszeniami przez zwykłe szelki.

Specjalna smycz, którą z jednej strony wpinamy w zapięcie pasów bezpieczeństwa, a z drugiej strony za pomocą dwóch karabińczyków przypinamy do bocznych uchwytów w szelkach, zabezpiecza w jeszczelepszy sposób naszego pupila przed przeciążeniami spowodowanymi podczas gwałtownego hamowania.

Jeżeli zatem chcemy bezpiecznie podróżować rodzinnie wraz ze swoimi pupilami najlepiej jest zastosować i matę i szelki, a wtedy bezpiecznie dotrzemy wszyscy do wyznaczonego celu.