Mimo że liczba nowych rejestracji dokonanych w zeszłym miesiącu okazała się o 9,4% niższa niż w lipcu, to sierpień 2016 zakończył się rezultatem o 20,2% lepszym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego).

Czy zgadniesz, które auta – kupowane przez klientów indywidualnych – zyskały w tym roku największe zainteresowanie?

10. Opel Mokka

 Foto: Auto Świat

Listę 10 najchętniej kupowanych w Polsce nowych aut zamyka Opel Mokka z liczbą 1980 egzemplarzy zarejestrowanych w bieżącym roku. Wynik przyzwoity, choć o 4,1% gorszy niż przed rokiem. Mimo że zmiana z pozoru niewielka, poskutkowała spadkiem w rankingu aż o 4 pozycje w stosunku do roku ubiegłego.

9. Renault Clio

 Foto: Auto Świat

Renault Clio odnotował w 2016 roku nieznaczne zwiększenie sprzedaży, które przełożyło się na 2001 nowych rejestracji (+9,3% r/r). To w efekcie pozwoliło Renault zmienić miejsce w top 10 o jedno oczko wyżej.

8. Skoda Octavia

 Foto: Auto Świat

To jeden z dwóch modeli Skody, który cieszy się tak dużym powodzeniem wśród Polaków. Choć jeszcze rok temu Octavia znajdowała się poza pierwszą dziesiątką, poprawa wyniku nowych rejestracji o 2035 sztuk (+18,2%) pozwala przypuszczać, że Skoda ma szanse na długo pozostać najchętniej wybieraną marką samochodową w Polsce.

7. Kia Sportage

 Foto: Auto Świat

Kia Sportage odnotowała w tym roku wzrost sprzedaży, który zaowocował zwiększeniem liczby rejestracji do 2099 sztuk (+14,6% r/r). Dzięki temu marka wskoczyła w tegorocznym rankingu z pozycji 9 na 7.

6. Opel Corsa

 Foto: Auto Świat

Opel Corsa to największy przegrany obecnego roku – mimo że zajmuje wysoką 6 lokatę na liście popularności (2263 rejestracji), to w stosunku do ubiegłego roku rezultat ten jest aż o 34,6% niższy. Czyżby Polakom Corsa powoli przestawała się podobać?

5. Dacia Duster

 Foto: Auto Świat

Pierwszą połowę zestawienia zamyka Dacia Duster z liczbą rejestracji 2368 egzemplarzy. Korekta zeszłorocznego wyniku o +30,8% pozwoliła Dacii na wskoczenie do top 10 z 11 pozycji, którą zajmowała rok temu.

4. Toyota Auris

 Foto: Auto Świat

Liczba rejestracji Toyoty Auris w 2016 r. wyniosła 2420 sztuk, co przełożyło się na poprawę ubiegłorocznego rezultatu o 27,6% i awans o 4 pozycje w rankingu popularności.

3. Skoda Fabia

 Foto: Auto Świat

Mimo że liczba rejestracji dokonanych w ciągu ostatnich 8 miesięcy spadła w przypadku Skody Fabii aż o 17% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, to model ten wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Choć zajmuje wysokie, trzecie miejsce, wygląda na to, że o zeszłorocznej pozycji lidera Fabia może już jednak zapomnieć.

2. Toyota Yaris

 Foto: Auto Świat

O jedno miejsce wyżej w sierpniowym zestawieniu wskoczyła w tym roku Toyota z modelem Yaris. Wszystko dzięki wysokiej liczbie rejestracji - na poziomie 3587 sztuk (zmiana +14,9% r/r).

1. Opel Astra

 Foto: Auto Świat

Od początku roku odnotowano 3929 rejestracji tego modelu. W konsekwencji dało to wynik o rekordowe 65,3% lepszy niż rok temu i zapewniło awans o trzy oczka w górę na liście najpopularniejszych nowych aut.