Transformacja zakładu w Vrchlabi nastąpiła w 2012 roku. W ciągu 18 miesięcy wybudowano nowa halę, a istniejące obiekty zostały zmodyfikowane. Za szybkie wdrożenie produkcji przekładni DQ 200 i dynamiczny rozwój zakładu w 2015 r. przyznano wyróżnienie „Fabryka roku”, które należy do najbardziej prestiżowych w Europie.

- W przygotowanie produkcji przekładni DQ 200 Skoda Auto wraz z Volkswagenem zainwestowała 245 mln euro. Fundusze przeznaczono na przebudowę hal, zakup technologii, centrum szkoleniowe i logistykę. Dzięki temu zakład w Vrchlabi stal się jednym z najnowocześniejszych w całym koncernie. - powiedział Frank Engel, szef produkcji komponentów.

Zakład w Vrchlabi zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i dziennie produkuje 2000 przekładni automatycznych DSG. Obok tych najnowocześniejszych przekładni w Mlada Boleslav powstają także przekładnie MQ 200 i MQ/SQ 100. Zakład w Mlada Boleslav dotychczas wyprodukował ponad 7 mln przekładni, które montowane są do samochodów wszystkich marek koncernu Volkswagen.