Tuż przed południem 15 stycznia 2021 roku dyżurny rawskiej komendy otrzymał informację od dyżurnego komendy w Gostyniu (województwo wielkopolskie), że trasą S8 na wysokości Rawy Mazowieckiej może poruszać się skradziony samochód Toyota Rav 4. Jak wynikało z wskazań systemu GPS samochód za kilka minut powinien wjechać na teren działania rawskiej komendy.

Dyżurny natychmiast polecił patrolom pojechać na trasę S8 i zatrzymać skradziony samochód. Toyotą miał poruszać się 15-letni syn właścicielki. O godzinie 12:30 policjanci drogówki zatrzymali Toyotę. Chłopak został przewieziony do komendy, gdzie został przesłuchany, a samochód warty ponad 130 tysięcy złotych został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

15-latek przejechał ponad 250 kilometrów. Jak tłumaczył, jechał na spotkanie z dziewczyną. Nieodpowiedzialny „uciekinier” uważał nic takiego się nie wydarzyło, ponieważ nie uszkodził samochodu.

Teraz nieletni sprawca stanie przed sądem rodzinnym i odpowie za kradzież samochodu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień.