Mike Manley, szef marki Jeep - FCA Global, oświadczył: „Każdego roku, zespół Jeepa dąży do przekroczenia kolejnych granic i prezentuje nowe, wspaniałe samochody koncepcyjne o niesamowitych osiągach, produkowane dla naszych najwierniejszych fanów, którzy co roku przyjeżdżają do Moab, aby wziąć udział w Easter Jeep Safari. W poprzednich edycjach imprezy otrzymaliśmy niesamowicie dużo bardzo cennych uwag. Edycja 2016 będzie jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ wspólnie z naszymi fanami, będziemy jednocześnie świętować 75 lat istnienia marki Jeep oraz 50. edycję Jeep Safari. Dlatego też jesteśmy naprawdę dumni, że możemy zaprezentować siedem najwspanialszych i najmocniejszych samochodów koncepcyjnych Jeepa w ramach tej niesamowitej, legendarnej imprezy."

Flota samochodów koncepcyjnych, która zostanie pokazana podczas edycji 2016 Easter Jeep Safari, wykorzystuje połączenie części produkowanych seryjnie z prototypami części zamiennych Jeep Performance Parts. Marka Mopar jest odpowiedzialna za projektowanie i produkcję w oparciu o rygorystyczne specyfikacje wysokiej jakości części zamiennych Jeep Performance Parts, nie zapominając nigdy o właściwościach 4x4, które pozwalają właścicielom samochodów Jeep poprawić możliwości ich seryjnych pojazdów.

Siedem samochodów koncepcyjnych Jeepa, wyprodukowanych na tę edycję imprezy w Moab, zostało stworzonych przez inżynierów pasjonatów, konstruktorów i producentów, którzy poświęcają się indywidualizacji produkowanych samochodów już od 2002 roku i którzy do tej pory zrealizowali ponad 50 prototypów na Easter Jeep Safari.