Luksusowy Shiraz

Daewoo podejmuje poważną próbę wejścia do segmentu rynkowego o ogromnej konkurencji, grupy samochodów prestiżowych, określanej u nas jako klasa wyższa. Nowa limuzyna, większa od Leganzy, ma tu podjąć walkę przeciwko takim uznanym modelom, jak Audi A6 czy Volvo S80.Shiraz powinien pojawić się w salonach firmowych jeszcze w tym roku w cenach oscylujących pomiędzy 25 a 30 tys. USD. W ofercie silników znajdzie się zapewne kompaktowa sześciocylindrowa jednostka rzędowa o pojemności 2,5 l, prezentowana dotychczas na salonach w modelu studyjnym Mirae.

Nazwa Shiraz nawiązuje do irańskiego "miasta róż i poetów", stolicy prowincji Fars i ojczyzny sławnego sziraskiego wina. Daewoo chciałoby zapewne, by kojarzyć jego produkt ze słynnymi kobiercami sziraskimi, "symbolem egzotyki, zmysłowości i luksusu". Cóż dodać? Chyba tylko to, że wykończone w prawdziwym drewnie i świetnej jakości skórze wnętrze dorówna eleganckiemu wyglądowi nadwozia. Prasa holenderska donosi, że model luksusowego Daewoo nazywać się będzie Magnus.

Sportowy Lanos

Rodzina Lanosa zostanie uzupełniona nową, topową wersją hatchbacka GTi. Napędzany będzie najprawdopodobniej znanym z większych modeli silnikiem 2.0 16V DOHC o mocy 133 KM. Nieoficjalne zdjęcia Lanosa GTi ukazują samochód różniący się od dotychczasowej topowej wersji SX nowym przednim zderzakiem z ogromnym wlotem powietrza, niższym zawieszeniem i alufelgami nowego wzoru. Tylna klapa otrzymała lakierowany w kolorze nadwozia spoiler dachowy.

Kompaktowy van Tacuma

Daewoo zamierza zaatakować także rynek limuzyn wielkopojemnych o kompaktowych wymiarach zewnętrznych, gdzie jako rywale na Tacumę oczekują Renault Scénic, Opel Zafira, Fiat Multipla i Citroen Xsara Picasso.Samochód zaprezentowany na ubiegłorocznym salonie we Frankfurcie w dwóch liniach stylistycznych wyróżnia się interesującą formą. Nie jest jeszcze pewne, czy van Daewoo będzie się rzeczywiście nazywać Tacuma. Niewykluczone, że Koreańczycy będą musieli dokonać zmiany, ponieważ podobna nazwa egzystuje już na rynku. W Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest pikap Toyoty - Tacoma.Osobowo-dostawczy F100Sukces modeli takich jak Renault Kangoo czy Citroen Berlingo zachęcił Daewoo do spróbowania swoich sił w tej rynkowej niszy. Do produkcji na warszawskim Żeraniu przygotowywany jest model o kodowej nazwie F100. Początek sprzedaży nastąpić miał jeszcze w tym roku, możliwe jednak, że ulegnie on kilkumiesięcznemu opóźnieniu.