Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce podczas 11. Międzynarodowego Zlotu Master Truck w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Nie zabrakło również innych atrakcji.

Nagroda polskich dziennikarzy trafiła już do Mercedesa w 2012, kiedy jej laureatem został Actros nowej generacji. Teraz sukces starszego, dalekobieżnego brata powtórzył budowlany

Arocs, otrzymując prestiżowy tytuł „Master Truck of the Year 2015”. Jest on corocznie nadawany na podstawie tajnego głosowania redaktorów zajmujących się na co dzień tematyką transportu drogowego wszystkich najważniejszych mediów branżowych w Polsce. Jego znaczenie podkreśla fakt, że oceniający są ekspertami najwyższej klasy, prowadzący regularne porównania wszystkich samochodów ciężarowych obecnych na naszym rynku. W konkursie mogą brać udziałwszystkie modele samochodów ciężarowych, o DMC powyżej 7,5 t., które zostały wprowadzone do sprzedaży w ciągu roku poprzedzającego głosowanie.

W piątej edycji konkursu zwycięski Arocs został doceniony przede wszystkim za rozwiązania dedykowane do pracy w ciężkich warunkach, szczególnie istotne dla pojazdów budowlanych. Poza standardowymi rozwiązaniami terenowymi, nie bez znaczenia pozostały również takie innowacje jak hydrauliczne wspomaganie ruszania HAD oraz turbosprzęgło z retarderem TRC.

Gościem specjalnym Zlotu okazał się Mika Auvinen oraz stworzony przez niego Actros „Highway Hero” – laureat wielu nagród, w tym prestiżowego „Nordic Trophy”. Pojazd został doceniony także na Master Trucku – i to zarówno przez sędziów jak i publiczność – zdobywając najwyższe laury – tytuł Master Truck oraz Master Truck of Public. Na zlocie spotkać można było również Iwonę „Trucking Girl” Blecharczyk, która na stoisku Mercedes-Benz razem z fundacją Truckers Life promowała otwarte siłownie dla kierowców ciężarówek.