Czym wyróżnia się zaprezentowany model? Otóż producent przygotowując wersję demonstracyjną auta producent wyposażył je w zintegrowany z samochodem pneumatyczny namiot.

Namiot zamontowany na Audi Q3 stworzono we współpracy z niemiecką firmą Heimplanet przypomina strukturę diamentu i idealnie wpasowuje się w kształt Audi Q3.

Namiot zaprojektowano tak, że można go przymocować do otwartej tylnej klapy samochodu, tworząc spójną przestrzeń auto / namiot lub ustawić jako obiekt wolnostojący.

Co ciekawe całość nie posiada tradycyjnych prętów na których opiera się konstrukcja, a ich rolę pełnią pneumatyczne "rurki". Ustawienie namiotu i jego napełnienie powietrzem z kompresora trwa około siedmiu minut.

Budowla jest na tyle mocna i stabilna, że opiera się podmuchom wiatru o mocy nawet do 70 km/h. Gdy namiot jest złożony, może być transportowany na specjalnie do tego celu zaprojektowanym bagażniku dachowym.

Dodatkowo, specjalna wersja Audi Q3 może być wyposażona w kajak i szereg innych akcesoriów przygotowanych przez Audi Original Accessories.

Niestety producent nie poinformował czy w najbliższej przyszłości zaprezentowany dodatek pojawi się w katalogu akcesoriów.