Maj jest momentem, w którym na rynek wkroczy Audi SQ7. Pojazd został okrzyknięty przez Niemców najmocniejszym SUV-em napędzanym dieslem na świecie. Za uzyskanie tytułu odpowiada nowy silnik wysokoprężny 4,0 TDI. Motor wyróżnia na rynku m.in. elektryczny kompresor. Rozwiązanie po raz pierwszy pojawiło się w fabrycznie produkowanym aucie.

Efekt prac inżynierów z Grupy Volkswagena jest naprawdę imponujący. Audi SQ7 posiada 435 koni mechanicznych i aż 900 Nm momentu obrotowego. Dieslowska krzepa jest oczywiście przenoszona na cztery koła, a pośredniczy w tym 8-biegowa przekładnia manualna.

Tytuł najmocniejszego SUV-a z dieslem na świecie zobowiązuje. Dlatego Audi SQ7 urzeka osiągami. Auto przyspiesza do pierwszej setki w zaledwie 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Agresji na drodze towarzyszy agresja stylistyczna. Model otrzyma specjalny pakiet zawierający m.in. 20-calowe obręcze aluminiowe.

Audi SQ7 wejdzie do europejskich salonów sprzedaży w połowie maja. Cena auta została określona na 89 900 euro. To w przeliczeniu prawie 393 tysiące złotych.