Zgromadzone przez Ricka Treworgy'ego w Muscle Car City samochody reprezentują blisko 10 dekad historii amerykańskiej motoryzacji. To prywatne muzeum eksponowało przez 14 lat zbiory skoncentrowane zwłaszcza na markach General Motors. Jest wśród nich co wiele egzemplarzy Corvette, Chevrolety Chevelle, Pontiaki GTO i Trans Amy, Oldsmobile, egzotyczne bolidy wyścigowe, 20 różnych Camaro i wiele innych.

W wystawionej na sprzedaż kolekcji są też przedwojenne amerykańskie auta, np. Chevrolet Hot Rod z 1934 roku. Chevrolet Suburban z 1935 roku zestawiony na licytacji w Suburbanami z 1946 i 1964 roku może posłużyć do prześledzenia, jak kształtowała się idea SUV-a na przestrzeni dekad. Wśród licytowanych Corvette będzie m.in. jedna z 502 ZR1 wyprodukowanych w 1992 (i spośród 78 w kolorze arktycznej bieli), kilka modeli klasycznych Stingrayów, ale także nowoczesne Z06 z 2016 r. i Stingray z 2020 r.

Amerykański kolekcjoner zdecydował się przejść na emeryturę i postanowił sprzedać swoją niezwykłą kolekcję. Decyzję przyspieszyła zapewne pandemia, z powodu której spadła liczba odwiedzających jego muzeum. O swoich zbiorach na filmie zamieszczonym na YouTubie opowiada sam Rick Treworgy, swój komentarz dodaje właściciel i założyciel domu aukcyjnego – Dana Mecum.

Wszystkie samochody będą licytowane bez ceny minimalnej. To prawdziwa gratka dla miłośników amerykańskiej motoryzacji.