Na razie rząd szykuje nam „1000 plus” na wakacje w Polsce i wszyscy czekamy na szczegóły tego wsparcia. Czy ten tysiąc złotych to dużo i na ile wystarczy? Zorientowaliśmy się w cenach wynajmu domków na Mazurach oraz w górach i okazuje się, że to kwota na parę dni, a im bliżej wakacji, tym drożej i trudniej znaleźć ładne lokum.

Dlatego wielu rodaków rozważa wakacje w „domu na kółkach”. Podobno w tym roku będzie to hit wakacyjnego sezonu. Z myślą o tych osobach przygotowaliśmy specjalny dodatek o kamperach. Radzimy, czy warto kupić własny pojazd, nowy czy używany. A może nie wydawać zbyt dużo pieniędzy i wypożyczyć „domek na kółkach”? Ile to kosztuje, jakie są formalności i czy naprawdę opłaca się w porównaniu z wynajęciem kwatery czy pokoju w hotelu, na co wystarczy ewentualne „1000 plus”? Polecamy lekturę naszego dodatku.

Kolejny temat związany jak najbardziej z obecną sytuacją, to własny samochód nie tylko na wakacje, lecz także na dojazdy do pracy. Tym razem proponujemy auta za około 15 tys. złotych z różnych segmentów. Nasze propozycje to najbardziej trwałe i oszczędne modele z silnikami benzynowymi. Będą one jeszcze służyć nam przez dłuższy czas.

Publikujemy też kolejne informacje od firm z branży motoryzacyjnej w ramach naszej akcji #czekamynazielone. A mówią one o tym, jak te firmy dbają o swoich klientów i jak wspierają służby medyczne w walce z koronawirusem. Wszystkie zasługują na naprawdę duże brawa. Tym bardziej że epidemia w sposób wyjątkowo dotkliwy potraktowała tę branżę.

Auto Świat 23-24/2020 Foto: Auto Świat
Auto Świat 23-24/2020