Są to zwycięzcy naszych testów z ostatnich lat. Te opony są dostępne na polskim rynku i warto wybrać takie, które sprawdziliśmy, a więc te, które najlepiej spisują się w różnych warunkach na drodze. Jesienią i zimą pogoda jest zmienna i warto sobie zapewnić jak największe bezpieczeństwo jazdy.

O czym jeszcze warto pamiętać i już teraz przygotować się na wszelki wypadek? To oczywiście akumulator. W chłodne poranki często potrafi odmówić posłuszeństwa. Doradzamy, jak sprawdzić jego stan i który kupić, żeby służył nie tylko w nadchodzącym sezonie.

Warto też zadbać o oświetlenie. Musimy dobrze widzieć drogę przed sobą, być widoczni dla innych kierowców i nie oślepiać tych, którzy jadą z naprzeciwka. Do dobrej widoczności przydadzą się również wycieraczki przedniej szyby. Trzeba też pamiętać o wielu innych drobiazgach przydatnych o tej porze roku: skrobaczki, płyny, odmrażacze itp. Uważajcie też na paliwo, które tankujecie, zwłaszcza na olej napędowy. Piszemy o tym wszystkim w naszym dodatku, więc zachęcamy do jego lektury. 

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Auto Świata

Auto Świat 45-46/2019 Foto: Auto Świat
Auto Świat 45-46/2019